G20 viršūnių susitikimo Vašingtone deklaracija

Krizė, globalizacija

…bendradarbiavimas atkuriant ir reformuojant pasaulinę finansų sistemą – bendradarbiavimas gali būti tik visa apimantis, kaip vienoje šeimoje.
…imtis priemonių, kad krizė nebepasikartotų – neaišku, kokių priemonių, juk kol kas nenustatyta pagrindinė krizės priežastis – egoizmas.
…taikyti rinkos ekonomikos principus, pasitelkiant finansų rinkos reguliavimą – prievartiniu reguliavimu mes tik privesime sistemą prie dar didesnės krizės (kaip sovietų valdžios metais), tai dalinė priemonė.
…priemonės: ekonomikų stimuliavimas, rinkų likvidumo didinimas, finansinių institutų palaikymas, kreditinių rinkų suaktyvinimas – tai ne klaidų taisymas ir netgi ne darbas ties klaidomis, juk šiuo stimuliavimu tik dar labiau vystysime priežastis, dėl kurių ir kilo krizė.
…išsivysčiusių šalių ekonomikos – apimtos krizės, tačiau besivystančių – auga, todėl turime padėti atstatyti pasaulinę ekonomiką bendrai ir dalinai – išsivysčiusio pasaulio ekonomiką – gražu, tačiau kas galvoja apie kitus!
…stabilizuoti finansų rinkas – pildyti jas pinigais, o tai prives prie infliacijos.
…sumažinti mokesčius siekiant skatinti vidinę paklausą – tai, kas gerai žmogui, žalinga valstybei.
… aprūpinti Pasaulio Banką, Tarptautinį valiutų fondą (TVF) ir vystymosi bankus resursais, kurių reikia, norint nugalėti krizę.
…finansinių rinkų reguliavimas, bendradarbiaujant reguliuojančioms šalims – atsisakymas sukurti bendrą finansų reguliavimą!
nekalbama apie bendros finansų institucijos sukūrimą, finansinius instrumentus, rinkų skaidrumą, TVF valdymo pakeitimą.
…lojalumas rinkos ekonomikos principams ir laisvai prekybai – bankrutavo!
…vienerius metus susilaikyti nuo naujų prekybinių ir investicinių barjerų – kapitalo atitraukimo nereikia riboti (vien iš Rusijos per 2008 metų spalį „ištekėjo“ 50 mlrd. dolerių!)
Kitas susitikimas numatomas ne vėliau kaip balandžio 30 d. Anglijoje.
Aš – ne finansininkas, kaip matote, tai – mano įspūdžiai. Gaila, tačiau šioje deklaracijoje nėra tikrųjų krizės priežasčių supratimo, todėl nėra ir teisingų sprendimų. Tačiau nesupratimo jausmas, tarpusavio priklausomybė, bendrų paieškų būtinybė yra juntama ir augant problemoms vis labiau stiprės. Kaip pasauliui trūksta žinių apie globalumą, vienybę, absoliutaus tarpusavio ryšio dėsnį!

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>