Ateityje į urvus negrįšime!

Kabala

Klausimas: Skaitydamas apie jūsų idėją, aš sutinku, kad ji logiška ir teisinga, tačiau jaučiu baimę įsivaizduodamas tokį ribotą, neturintį džiaugsmų gyvenimą. Kas tokio gyvenimo norės? Ir dar, iš kur žmogus ras jėgų tokiai vidinei ir išorinei transformacijai?
Atsakymas: 1. Perėjimo į integruotą visuomenę problema – psichologinė, nes žmogus ieško gerovės, pilnatvės. O tai įmanoma tik integruotoje visuomenėje, nes gerovė atsiranda iš Gamtos, kaip harmonijos rezultatas. Bet reikia vienas kitam padėti įveikti šį psichologinį barjerą.
Tačiau ir čia Gamta paruošė mums galimybę: atskyrusi ir atitolinusi mus, ji paliko kiekvieno priklausomybę nuo visuomenės, aplinkos. Ir jei mes sukursime dirbtinę aplinką, viešąją nuomonę, kad atidavimas ir meilė yra aukščiausios, visuomenės skatinamos vertybės, tai kiekvienas, veikiamas aplinkos, norės toks tapti. Visuomenė, suprasdama, jog negalės kitaip išgyventi, palaikys dirbtinį lavinimą. O paskui mes pamatysime, kaip šis lavinimas tampa natūralus (iš „sau” į „Kūrėjui“).
Galima prieštarauti, ar palieka toks vaikams ir suaugusiems primestas auklėjimas pasirinkimo laisvę? Kur čia Žmogus? Bet ar įmanoma elgesio laisvė, kai visuomenę veikia griežti Gamtos dėsniai? Laisvė – tik nugalint egoizmą ir siekiant harmonijos su Gamta. Todėl laisvės realizacija yra visuomenės, kurioje žmogus mokomas Gamtos dėsnių ir teisingo elgesio kovojant su savo egoizmu, sukūrimas (žr. Baal Sulamo straipsnį „Valios laisvė“).
2. Integruota ateities visuomenė, išlaikanti balansą su Gamta naudodama tik tai, kas „būtina“ egzistavimui, mums atrodo armijos tipo, nepriteklius kenčiančia visuomene. Frazė „vartojimas ribojamas tuo, kas būtina egzistavimui“ asocijuojasi su kančiomis, sukelia mintis apie gyvenimą urvuose, egzistuojant pusbadžiu, atsisakant civilizacijos teikiamų gėrybių.
Tačiau kalbama ne apie grįžimą atgal, o apie šuolį į priekį, pasitelkiant visas mūsų žinias ir technologijas. Būtina atsikratyti nereikalingų dalykų, kurie mums kenkia, nes trikdo Gamtos harmoniją.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>