Kaip kalbėti apie kabalą?

Kabala, Klausimai ir atsakymai

Klausimas: Jeigu studijuojantis kabalą žmogus vystydamasis daro pažangą, ar mūsų pasaulyje jis įgyja sugebėjimą aiškinti kabalos sąvokas aplinkiniams jiems prieinama forma?
Atsakymas: Nebūtinai. Zohar knygoje yra pasakyta, kad rabis Šimonas pats negebėjo išdėstyti, o diktavo rabiui Abai. Taip pat pasakyta apie Mozę, kad jis negalėjo paaiškinti tautai to, kas vyksta, bei vyksmo tikslo, ir jam padėjo jo brolis Aaronas. Baal Sulamas rašo, jog yra vidinės Šviesos ir išorinės Šviesos sielos – nuo to priklauso sugebėjimas perteikti medžiagą (mokinio lygyje, tiek, kiek reikia).

Klausimas: Man tenka bendrauti su skirtingais žmonėmis dėl įvairių juos ištikusių sunkių aplinkybių. Tarp jų yra religingų, mėgstančių mistiką, tiesiog ieškančių. Manau, kad yra puiki galimybė patraukti juos prie kabalos aiškinant, jog visa, kas vyksta, kyla iš Kūrėjo ir specialiai parengta klausimo „Kokia gyvenimo prasmė?“ suvokimui. Kaip man elgtis?
Atsakymas: Geriausia apie kabalą nieko nekalbėti. Geriau, jeigu jūsų priimamajame būtų kabalos medžiaga, mūsų laikraščiai.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>