Kaip „išgydyti“ sveikatos priežiūros sistemą?

Kabala, Krizė, globalizacija

Daktaro A. Angelovo (Bostonas) laiškas:
Varomoji civilizacijos jėga – egoistinis noras prisipildyti. Prisipildymo atitikmuo – pinigai.
Sveikatos priežiūros sistemoje dirbančiųjų atlygis priklauso nuo pacientų skaičiaus, suteiktų procedūrų, ligoninių pilnumo ir pan.
Planingai įgyvendinant sveikatinimo programas – mokant už sveikatą, bet ne už ligą – gydytojas būtų suinteresuotas ligų profilaktika. Taip gerėtų bendra visuomenės sveikata ir sumažėtų sveikatos priežiūrai skiriamos išlaidos.
Profilaktika – ne ligos nustatymas ankstyvoje stadijoje, bet sveikatos palaikymas sveika mityba ir fiziniu aktyvumu.
Nūnai dauguma pacientų dėl krizės patiria nuolatinę depresiją ir nerimą. Įsitikinimas, kad pinigai laimės pagrindas patyrė nesėkmę. Tie, kurie uždirbo daugiau, šiandien kenčia labiau už visus. Jie praranda milijonus. Atėjo laikas perkainuoti vertybes.
Būtina iš gydytojo ir paciento tarpusavio santykių pašalinti pinigus. Už klaidas gydytojas turi būti baudžiamas tik administracinėmis nuobaudomis. Pacientas neturi per teismus siekti piniginių kompensacijų. Kompensacija gali būti tik gydymo forma.
Atlikus tris paprastus veiksmus galima greitai pašalinti krizę sveikatos priežiūros sistemoje:
1. Mokėti už sveikatą, o ne už ligą;
2. Pakeisti pinigines baudas gydytojams administracinėmis nuobaudomis;
3. Ir svarbiausia – žiniasklaidą turėtų skleisti sveiko gyvenimo būdo vertybes.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>