Pavydas – gera savybė

Dvasinis darbas

Klausimas: Jaučiu savo draugų meilę, o drauge – ir jų pavydą. Kabalistinėse knygose perskaičiau, kad pavydas – gera savybė, nes skatina eiti pirmyn. Ar nemanote, kad vis dėlto geriau žavėtis draugu, juk tai tokia pati savybė kaip ir pavydas, tik su meilės prieskoniu? Kaip geriau tvarkytis su blogais jausmais grupėje?
Atsakymas: Tereikia matyti, kad siekiant tikslo visiškai priklausote nuo grupės – tai privers jus teisingai elgtis jos atžvilgiu..

Klausimas (iš dienoraščio hebrajų k.): Nejaugi pavydas – tokia gera savybė, kad gali pastūmėti žmogų dvasiniame kelyje? Jeigu taip, kaip paversti santuokinį pavyduliavimą gėriu?
Atsakymas: Pavydint kitiems žmonėms jų gerų poelgių galima tapti tokiais, kaip jie. Pavyduliavimas gali atnešti naudos, tik jei juo naudosies, kad paverstum žmogų geresniu. Tarkime, kad pavyduliaudamas pakeistų požiūrį į savo išsitaisymą.

TV laida „Apie jausmus ir emocijas“

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>