Klausimai ir atsakymai

Kabala, Klausimai ir atsakymai, Valios laisvė

Klausimas: Kai Baal Sulamas pasiekė Aukštesniuosius pasaulius, jis vertino aplinkinius kaip išsitaisiusius, išskyrus save? Tada kodėl leido laikraštį ir brošiūras siekdama šviesti tautą?
Atsakymas: Nes panoro, kad ir tauta pajustų tą patį.

Klausimas: Tai ką gi sukūrė Kūrėjas?! Vienoje pamokoje teigiama, kad Kūrėjas sukūrė norą gauti. Kitoje – kad sukūrė tik „pirminį blogį“. Trečioje – sukūrė viską, išskyrus „pirminį blogį“.
Atsakymas: Pradžioje sukūrė norą gauti, po to suteikė šiam norui ketinimą „atiduoti kitiems“, vėliau pakeitė šį ketinimą į „gavimą dėl savęs“ ir t. t. – ir dabar jumyse juos keičia… O apskritai tai mes patys sukūrėme savyje visą blogį…

Klausimas: Ar visi turi laisvo pasirinkimo galimybę?
Atsakymas: Tik tie, kas teisingai realizuoja savo tašką širdyje. Jei šio taško širdyje nėra, žmogus gyvena vien tik egoizme ir yra jo valdomas, t. y. gyvena „gyvūniniame“ lygmenyje. Kai jame atsibunda antroji prigimtis, Kūrėjo, jis turi galimybę rinktis tarp šių dviejų prigimčių – šiame pasirinkime ir yra valios laisvė.

„Valios laisvė“

Klausimas: Kuo kabalos mokslo metodika skiriasi nuo kitų mokslinių suvokimo metodikų?
Atsakymas: Kai mokaisi matematikos, neprivalai tapti panašus į trikampį ar skritulį. O kai studijuoji kabalą, – tai privaloma!

1 komentaras

Vienas atsiliepimas

  1. victoras  •  5 rugpjūčio, 2009 @19:31

    Ką reiškia : „kai jame atsibunda antroji prigimtis ,Kūrėjo,jis turi galimybę rinktis tarp …..”? Ar aš galiu kažkaip šią antrąją prigimtį pažadinti,ar jos pabudimas nuo manęs nepriklauso? Juk tik jai (prigimčiai) pabudus, man atsiranda galimybė rinktis,ar aš galiu rinktis pabusti jai ar ne?

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>