Nelygybė – visų problemų šaltinis

Krizė, globalizacija

Nagrinėdami neigiamų visuomenės reiškinių įvairiose šalyse statistiką: kalėjimuose kalinčių procentą, žmonių, vartojančių narkotikus, kenčiančių nuo depresijos, skyrybų, prievartos šeimoje, tėvų ir vaikų susvetimėjimo, skaičių, staiga susiduriame su labai įdomiu rezultatu.
Pasirodo, neturtingose šalyse tokių problemų beveik nėra. Pasiūlyk Afrikoje vaistus nuo depresijos – jie nesupras, kas tai yra. O Europoje juos visi naudoja, kiekvienam būtinas asmeninis psichologas.
Galiausiai aiškėja, kad problema – ne skurdas, o skirtingas gyvenimo lygis, tai, kaip vertinu save palygindamas su kitais, kiek mes nelygūs tarpusavyje, juk pusiausvyra – gamtos dėsnis. Todėl kuo mažiau subalansuota visuomenė, tuo daugiau ji turi problemų: nusikaltimai, narkotikai, depresija, skyrybos ir t. t. O kuo visuomenės narių lygis panašesnis, tuo šių problemų mažiau.
Galima gyventi olose ir jaustis laimingu ir galima gyventi visiškoje gerovėje be jokių problemų – jei taip gyvens visi. Problemos atsiranda tik dėl nelygybės, nes būtent pusiausvyros stoka yra visų vargų priežastis.
Bet nėra paprasta sulyginti žmones, nes tai prieštarauja egoistiniam norui. Todėl žmogui reikalinga kompensacija: ką gausi už tai, jei būsi lygus su visais? Dabar tavo noras – būti aukščiau visų. Kabala aiškina, kad pasiekti ir gyventi lygybėje galima, tik atskleidus Kūrėją. Jo atskleidimas užpildys visas tuštumas – ir atlygins už nusileidimą ir lygybę su visais.
Visuomenė jau supranta, kad nelygybė gimdo blogį, nes prieštarauja pagrindinei gamtos jėgai, pagal kurią viskas turi būti subalansuota, harmoninga, išlaikant pusiausvyrą. Iš Begalybės su jos absoliučia pusiausvyra gauname pripildymą ir todėl bet kokį priešingą reiškinį priimame kaip griovimą.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>