Kaip priartėti prie Kūrėjo

Kabalos mokymasis

Klausimas: Kaip suprasti „Sulam“ komentarus arba kitus kabalistinių knygų komentarus?
Atsakymas: siekiantysis duoti, veikiamas paslėptos Šviesos (Or Makif), pradeda jausti savyje gavimo ir davimo savybes įvairiose formose ir ryšiuose. Tai lyg mūsų pasaulis, kurį jaučiame su daugybe jo detalių ir sąveikų. Atrasdamas savyje visą savybių pasaulį, žmogus taip pat sužino šių savybių pavadinimus.
Kitaip tariant, šventosios knygos pasakoja apie tai, ką žmogus atskleidžia savyje. O knygos, parašytos kabalos kalba, pasakoja apie savybes, kurias žmogus randa, tai panašu, kaip mūsų pasaulio mokslai aiškina savybes to, ką matome.
Todėl kabala yra Aukštesniojo pasaulio mokslas, ir priklausomai nuo to, kiek jį perprato, siela gali suprasti savo būsenas ir paskatinti savo vystymąsi.
Knygos „Zohar“ skaitymas be „Sulam“ komentarų gali žmogui atverti Aukštesnįjį pasaulį taip, kaip paprastam žmogui atvertas mūsų pasaulis – jis mato, bet jo nesupranta. O „Sulam“ komentarų perpratimas leis kabalistui pažinti, valdyti savo būsenas bei galimybes priartėti prie Kūrėjo, kaip kad šio pasaulio žinovas moka jį išnaudoti savo naudai.
Tai tinka kalbant apie visus šventųjų knygų komentarus, parašytus iki Ha Šla Ha Kadoš (XVII a.). Dauguma vėlesnių autorių visai nebuvo pasiekę Aukštesniojo pasaulio. Taip pat nereikėtų painioti „Sulam“ komentarų knygai „Zohar“ su kitais, daug vėlesniais šios knygos komentarais…
Kad pradedantieji priartėtų prie knygos „Zohar“, sudarėme palengvintus „Sulam“ komentarus, kuriuos pavadinome „Zohar tautai“ (Zohar le Am). Juose iš dalies išimti Aukštesniojo pasaulio aprašymai aramėjų kalba. Taigi šis komentaras ribotas tuo, kad neleidžia lyginti kabalistui atsiveriančio Aukštesniojo pasaulio vaizdo su šio vaizdo aiškinimu, kurį pateikia kabalos moklas. Tačiau praktika parodė, jog būtent tokia „Zohar“ forma priimtiniausia pradedantiesiems. O atverdami Aukštesniojo pasaulio paveikslą žmonės grįš prie „Sulam“ originalo.

Daugiau šia tema skaitykite:

Laiptai

Atsiskleiskite aukštesniajame išmatavime!

Geriausia priemonė sielai ištaisyti

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>