Kas mes – laisvi žmonės ar kūrinijos sraigteliai?

Valios laisvė

Valios laisvė – tai pati svarbiausia tema, nes ji iškelia pagrindinę mūsų gyvenimo problemą: ar esame visiškai valdomi iš aukščiau kaip bet kuri gamtos dalis.
Juk matome, kad viskas juda valdant iš aukščiau – valdant Gamtai, tai yra Kūrėjui.
Nėra nieko, kas išeitų už Gamtos ribų. Yra veiksmų, kurie, kaip matome, yra reguliuojami, tačiau yra tokių, kai juos valdanti jėga paslėpta nuo mūsų.
Ir mes kažkada jaunystėje galvojome, esą savo gyvenimo šeimininkai, tačiau suaugę ir įgiję gyvenimiškos patirties, suprantame, kad tai gyvenimas valdo mus, o ne mes jį.
Ir iš tikro, kurgi įmanoma laisva valia, jei randame, kad bet kuriame gamtos lygmenyje veikia griežti ir nekintantys fizikos, chemijos ir biologijos dėsniai.
O jeigu kažkurioje vietoje neįžvelgiame dėsnio, tai reiškia, kad paprasčiausiai sau jo dar neatskleidėme, o ne tai, kad jis ten neveikia visiškai tiksliai.
Kaip kokia nors gamtos dalis galėtų likti nevaldoma, ir jos neveiktų joks dėsnis? Tai tiesiog neįmanoma! Kur tik atskleisime gamtą, – visur rasime aiškų dėsningumą.
Ir kas gi tai yra laisvas pasirinkimas – galimybė daryti tai, kas man patinka, nepaklūstant lemiančiam gamtos dėsniui?!
Kaip mumyse gali atsirasti laisvas pasirinkimas? Argi gali gamtoje egzistuoti tokia balta dėmė, kuri jai nepaklustų?
Ir išeina, jog tai, ką suvokiame kaip laisvę tėra mažo, palikto žaisti savo kambaryje vaiko iliuzija. Vaikas atidžiai stebimas, bet jis mano esąs laisvas . Kitaip sakant, visas šis laisvas pasirinkimas paaiškinamas mūsų nežinojimu. Ir tai vadinama laisve?!
Kas gi tada žmogus? Dar viena gamtos dalis, visiškai valdoma iš aukščiau, ir pati net neįtarianti apie tai? O jeigu mes paprasčiausios marionetės, tai reiškia, kad nedarome nieko gero ir nieko blogo: jeigu veikiu pagal dėsnį, tai ko gi galima iš manęs reikalauti?
Visa, ką staiga sumanau daryti – tai įgimtas instinktas, kuris sukioja mane valdydamas iš vidaus ir išorės.
Negali būti nei atlygio, nei bausmės, jeigu esame paprasčiausi sraigteliai kūrinijoje. Tai kur gi tuomet slypi visa kūrimo prasmė, jeigu visa tai tėra iš anksto parengtas žaidimas?
Tad pirmiausia turime išsiaiškinti, ar visgi turime kokią nors valios laisvę ir kur ji. Juk jeigu tai iš tikro pasirinkimas, tai čia įmanoma stambiai išlošti arba atvirkščiai – viską pralošti…
Todėl tai pati svarbiausia tema kabaloje, juk nuo jos prasideda kitas etapas: turime mes laisvę ar ne, o jeigu ji yra – tai kur ir kaip galiu maksimaliai naudingai ją išnaudoti?

Iš 2010 m. spalio 8 d. pamokos pagal straipsnį „Valios laisvė”

Daugiau šia tema skaitykite:

Ar gyvenime tu pats ką nors padarei?

Ko nežino nė viena būrėja

Kur prasideda laisvė

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>