Išugdei save – ugdyk kitus

Auklėjimas, vaikai

Klausimas: Kaip teisingai elgtis su vaiku, kai jame prasiveržia irzlumas ir pyktis?
Atsakymas: Geriausias metodas – nufotografuoti situaciją ir ją aptarti. Žmogui – ir suaugusiam, ir vaikui − naudinga pamatyti save iš šalies.
Kada jis stebi savo elgesį iš šalies kaip pašalinis žiūrovas, tai greitai mokosi ir daro išvadas. Jis turi suprasti, kad pasaulis nevienareikšmis, ir iš šalies viskas atrodo ne taip, kaip iš vidaus.
Dalyvaudamas aptarimuose, vykstančiuose ramioje aplinkoje, vaikas nugludindamas kraštutines būsenas pamažu mokosi valdytis. Įgytas įspūdis išlieka, ir kitą kartą jis supyks būtent ant jo. Palaipsniui iš tokių pavyzdžių susikaupę įspūdžiai privers jį nekęsti savo pykčio protrūkių.
Klausimas: Į kokią veiklos sritį orientuoti vaikus jiems renkantis profesiją?
Atsakymas: Kadangi mūsų organizacija ugdančioji, tai ugdymas – mūsų pagrindinis tikslas. Todėl geriau, kad ir kariuomenėje, ir koledže, ir universitete mūsų vaikai rinktųsi profesiją, susijusią su auklėjimu.
Patirdami įvairias būsenas mūsų vaikai patys ugdosi, tobulėja ugdydami vieni kitus. Jie turi pagrindus ir gali daug pasiekti įvairiose auklėjimo srityse. Jie gali būti mokytojai, instruktoriai, lektoriai – žmonijai jų reikia, tarp kitko, daug.
Šios profesijos priimtinesnės dar ir todėl, kad kitos veiklos sritys dirbtinės ir reikalauja nuolatos mokytis: žmogui tenka tobulinti savo įgūdžius. O auklėjime jo kli/instrumentas visada su juo –jis be perstojo vystosi viduje. Todėl ugdymas – pati artimiausia mums profesija.

Iš 2011 m. sausio 7 d. pokalbio apie auklėjimą

Daugiau šia tema skaitykite:

Agresija ir prievarta

Nuo gimimo – šviesos keliu

Mokykla – gyvenimas, gyvenimas – mokykla

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>