Teisingas klausimas – tai jau atsakymas

Dvasinis darbas

Iš pirmosios kongreso Berlyne pamokos

Klausimas: Kodėl pats klausimo uždavimo procesas toks sudėtingas? Kodėl sunku vidinius procesus įvilkti į žodinį apvalkalą?
Atsakymas: Nes kai žmogui skauda, jis rėkia. O ką tiksliai skauda − jis nežino. Kviečiame gydytoją, kad šis nustatytų diagnozę. Kai kūdikiui ką nors skauda, jis negali pasakyti kur būtent jam skauda.
Reikia labai daug laiko, kad esant vidiniam skausmui, vidinei problemai, kliūčiai, pajaustume: „Kokios gi tai kliūtys? Kam jos reikalingos? Kodėl jos kilo? Kokia jų prasmė? Koks jų tikslas? Ką man su jomis daryti?“ Visa tai vidinės brandos procesas.
Kabalos moksle studijuojame, jog Šviesa, prieš imdama kurti po savimi teisingą norą turi praeiti keturias stadijas.
Pirmoji stadija: jaučiu kažką, ko nepažįstu. Po to staiga jaučiu priešingą būseną − jaučiau, o dabar nejaučiu. O po to jaučiu ir nejaučiu kartu, pradedu lyginti. Ir tik lygindamas šiuos priešingus pojūčius susidarau nuomonę apie tai, kas gi tai yra. O paskui suprasdamas, „kas gi tai yra“, pradedu suvokti priežastį ir iš kur tai manyje atsirado.
Kitaip sakant, tai vidinės žmogaus brandos seka, visa grandinė, kada jis jau gali ateiti ir pasakyti: „Taip, štai šitai man skauda. Štai nuo to man bloga. Štai toks mano klausimas. Štai tam reikia atsakymo.“ Tai nėra paprasta.
O mes iš savo pusės turime pasistengti padėti jam kaip kūdikiui. Nesvarbu, ko jis rėkia, nes tai reiškia, jog reikia kažkaip prie jo prieiti, atkreipti dėmesį ir pabandyti išsiaiškinti dėl ko jam bloga, nors jis ir negali pasakyti. Rasime šį bendrą kontaktą.
Bet tai visose pakopose egzistuojanti problema. Jeigu paklausite manęs, tai su manimi vyksta tas pats. Kiekvienąkart mums judant pirmyn visada kyla neaiškumų: „Kas? Kodėl? Kaip? Iš kur? Kur ir su kuo susieta? Kokios priežastys, kokios pasekmės?“. Palaipsniui atsiranda visa ši grandinė ir išryškėja klausimas. O iš teisingo klausimo jau gimsta atsakymas.
O po to vėl neaišku. Kodėl? Kas trukdo? Ir vėl klausimas, ir vėl atsakymas. Taigi reikia dirbti su klausimais.

Iš 2011 m. sausio 28 d. pirmosios pamokos Berlyno kongrese

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>