Kelyje į užjūrio šalį

Kūnas ir siela

Klausimas: Baal Sulamas straipsnyje „Taika“ rašo, kad mūsų pasaulyje nėra jokių naujų sielų ir tik tam tikras jų skaičius praeina ciklus. Kodėl gi pasaulio gyventojų skaičius visą laiką didėja?
Atsakymas: Kiekvienoje sieloje auga egoistinis noras. Sielos skaidosi, kad mums būtų lengviau jas ištaisyti.
Kitaip sakant, noras dalijasi. Sakykime, mane graužia noras uždirbti milijoną. Ar galiu tai padaryti? Ne. Tačiau jeigu padalinsime mano norą šimtui tūkstančių žmonių – tai jau kitas reikalas.
Dideli norai dalijasi į mažus. Dėl šios priežasties jie gali atlikti veiksmus, o paskui susijungti. Rabašas kaip pavyzdį pateikia sakmę apie karalių, kuriam reikėjo perduoti didelę sumą pinigų sūnui į užjūrio šalį. Kadangi visi jo pavaldiniai buvo vagys, jis davė kiekvienam po truputį, kad nebūtų prasmės vogti pinigus. Jeigu jis pavestų tau pervežti visas  brangenybes, pabėgtum su pinigais dėl gero gyvenimo. Todėl jis duoda tokią sumą, dėl kurios neverta bėgti. Priešingai, verta įvykdyti pavedimą.
Ir štai kiekvienas perduoda savo dalį. Galiausiai karališkieji turtai atsiduria reikiamoje vietoje. Atrodytų, kas iš to? Juk kiekvienas iš mūsų liko egoistas. Jis perdavė ne milijoną, o tik šimtą. Kokia iš to nauda? Karaliui naudinga, o tau?
Dalykas tas, kad ne šiaip dirbi karaliui. Tau leidžia suprasti, kad atlieki šį darbą, vienydamasis su kitais. Kiekvienas neša savo šimtinę, ir kartu jūs atliekate bendrą darbą, bendrame nore – įsiliedami į jį kaip vienas žmogus su viena širdimi. Jūs padedate vienas kitam, susivienydami norais ir turtų, kuriuos pernešate, galia.
Vadinasi, vietoj vieno didelio noro perduoti milijoną kiekvienas atskirai turi didelį norą perduoti milijoną. Ir jis gali tai padaryti – juk visi kiti saugo jį.
Taigi sukurtas Kūrėjo noras dauginasi tiek kartų, į kiek dalių jis padalintas. Rezultatas – 620 kartų stipriau jaučiame visą galią šio lobio, kurį perdavėme. Karalius tarsi davė brangenybes vienam žmogui, bet galiausiai karališkuosius turtus, padalintus į milijardus dalių, neša milijardai žmonių. Štai kur mūsų abipusio susijungimo nauda.

Iš 2011 m. kovo 10 d. pamokos pagal temą „Gyvenimas ir mirtis“

Daugiau šia tema skaitykite:

Siela

Sielų persikūnijimai – mūsų nore

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>