Nepraleiskite laiptelių – jų dar prireiks

Dvasinis darbas

Klausimas: Kam reikėjo šių tūkstantmečių, gimimų ciklų, kančių? Juk tai, kas svarbiausia,  vyksta dabar.
Atsakymas: Malonumų troškimas privalo pereiti visus etapus ir kiekviename jų, net pačiame mažiausiame, įsitikinti, jog ši būsena niekinga, kad kelionę reikia tęsti – pridėti dar vieną noro gramą ir dar bent per milimetrą pakilti į naują kokybę.
Naujojoje pakopoje visa atrodo įstabu, bet prabėga keletas akimirkų – ir štai jau kažko trūksta, kažkas nebe taip. Vėl blogis atsiskleidžia tiek, kad pakęsti jo nebeįmanoma. Iš pradžių visa buvo puiku, o dabar nebepakenčiama, tad vėl tenka kilti į naują pakopą.
Šitaip – graudendamiesi iš malonumo iš pradžių ir persikreipę nuo kančios pabaigoje – įveikiame daugybę pakopų. Be šių įspūdžių nepajusiu šviesos ir tamsos kontrasto, neturėsiu indo, atsiradusio įsisąmoninus šias priešybes. O neturėdamas indo, negalėsiu pasisemti Begalybės Šviesos.
Todėl privalau nueiti visą kelią, daugybę tūkstančių pakopų, jausdamas kiekvienos žavesį ir nepakenčiamumą. Taip ateiname iki paskutinės laiptų pakopos, ir netgi čia, davime ir meilėje, krintam lyg kabalistas Šimonas, prieš pat išsitaisymo pabaigą tapęs „turgaus prekeiviu“.
Kokia ši būsena? Kur jis nukrito? Priešpaskutinėje, 124-ojoje pakopoje, suprato, jog ši – blogesnė už visas kitas – kaip „Šimonas iš turgaus“.  Tuomet, palyginęs ją su likusia pakopa, pakilo į tobulybę.
Kuo aukščiau pakilai, tuo blogesnė atrodo pakopa, iš kurios atėjo laikas kilti. Blogesnė tiek, jog nebeužtenka jėgų ją pakęsti.
Galiausiai, sukaupęs visus teigiamus ir neigiamus įspūdžius, pakeli juos aukštyn. Negatyvas tampa tavo indo gelme, o pozityvas – atsaku į davimą, – tu įgyji vientisą indą.
Mes tikimės kažkokio šuolio, bet šuolių nebūna. Vienerių metų vaikas iškart negali įšokti į penkerių metų amžių. Argi jis apsieis be lėto, laipsniško vystymosi?  Prarastų metų jam trūktų vėliau – visą gyvenimą. Jo suvokimas visose srityse būtų neišbaigtas. Paruošti indą būtina – nuo šito nepabėgsi.

Iš 2011 m. gegužės 13 d. pamokos pagal straipsnį „Valios laisvė“

Daugiau šia tema skaitykite:

Milijardus milijardų kartų didesnis už Visatą

Kas pasikeitė šiandien?

Dvasingumas – greičiau už šviesą

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>