Kodėl reikia mokytis kabalistinius terminus

Kabalos mokymasis

Klausimas: Jeigu taip svarbu žinoti tikslią kabalistinių terminų prasmę – net užsirašyti juos ant kortelių ir mokytis mintinai, tai kodėl anksčiau visada buvo sakoma, kad studijuojame „Mokymą apie dešimt sfirų“ ne tam, kad suprastume protu, o tam, kad pritrauktume supančią Šviesą, kuri veikia „stebuklingu“, paslėptu būdu?
Atsakymas: Mes mokomės kabalistinius terminus ne dėl to, kad suprastume juos protu, o kad priartėtume prie tikrosios teksto prasmės.
Kada skaitau apie tai, kas „aukščiau“ ar „žemiau“ dvasiniame pasaulyje ir lyginu su tuo, kas laikoma „aukščiau – žemiau“ materialia prasme, šitai suteikia man įspūdį, kiek aš dar toli nuo tiesos. Tai atveda mane prie mano klaidų, blogio įsisąmoninimo.
Ir šis pojūtis ištaiso mano savybes, pažadina manyje norą keistis, pritraukti aukštesniąją jėgą, kuri mane ištaisys.
Juk jeigu aš savo išoriniu protu suprantu, kad manyje egzistuoja neteisingas apibrėžimas to, kas parašyta knygoje, pavyzdžiui, „Šviesa“, „Kūrėjas“, „saulė“, „apskritimas“ – taip padidinu kartėlį dėl atotrūkio tarp savęs ir tiesos. Ir šis skausmas tampa malda. Šitoks mokymasis visiškai neskirtas protui.
Visi mūsų matavimai vyksta ne prote, o mūsų savybėse. Teisingų apibrėžimų mokymasis priveda ne prie abstraktaus supratimo, o prie noro būti šiose savybėse!
Kitaip tariant, pats noriu pasikeisti, kad šie apibrėžimai kalbėtų apie mane – kad jie taptų mano modeliu, mano kalba. Kad išgirdęs „aukščiau − žemiau” – suprasčiau, kad tai aukščiau ar žemiau pagal svarbą, davimo atžvilgiu. O „iš kairės − iš dešinės“ – Šviesų Chochma arba Chasadim atžvilgiu.

Iš 2011m. birželio 20 d. pamokos pagal „Mokymą apie dešimt sfirų

Daugiau šia tema skaitykite:

Nuo žemiško ekrano – prie dvasinio

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>