Duodu, imdamas viską!

Dvasinis darbas

Klausimas: Jeigu aš esu noras gauti malonumą ir visam laikui juo liksiu, kaip galėsiu duoti?
Atsakymas: Aš duodu tuo, kad imu iš Šeimininko viską! Tuo suteikiu Jam malonumą.
Kad suteikčiau Jam begalinį malonumą – tokį, kokį Jis suteikia man, privalau būti ne mažu, egoistišku gavėju, bet imti „dėl davimo“.
Noras gauti yra ribotas, todėl jo viduje neįmanoma sutalpinti daugiau negu šis materialus pasaulis. Mes jau dabar esame Begalybės pasaulyje, iš visų pusių apsupti Kūrėjo meile. Tačiau pajausti ją esame pajėgūs tiek menkai, kiek menkai jaučiame šį pasaulį – tai daugiausia, kas įmanoma.
Jeigu man duotų visus šio pasaulio malonumus, kokius tik turėjo žmonija visų laikų ir kartų tėkmėje, pavadinčiau tai „plona žvakele“ (ner dakik), mažyte Šviesos kibirkštėle. Juk norų gauti viduje Šviesa negali pasklisti plačiau! Visa likusi Šviesa gali skleistis tik noruose duoti.
Kodėl mums iškelta tokia griežta sąlyga?! Esmė ta, kad ši kibirkštis – vienintelis dalykas, esantis priešais jos sukurtą norą gauti malonumą. Šis pasaulis – tai ir yra kibirkšties, sukūrusios norą gauti malonumą, išraiška.
Toliau noras vystosi per Duodančiojo pajautimą. Tai yra viskas, kas išeina už mūsų pasaulio ribų – visa begalinė, didžiulė, dvasinė Šviesa, kurią tuomet pajaučiame, atsiskleidžia dėl Duodančiojo pajautimo.
Bet aš negaliu pajausti Duodančiojo, jei neturiu tos pačios savybės – davimo. Išeina, kad būtinai turiu įgyti altruistinių norų, ir tiek, kiek bus mano davimo juose, pajausiu Kūrėjo davimą. Tai ir vadinama Aukščiausiąja Šviesa.
Kūrėjo davimą, Jo meilę galiu jausti tik tuo laipsniu, kuriuo pats Jam duodu, jei mūsų norai panašūs. Kitaip negalėsiu to pajausti. Kūrėjas ir dabar visiškai man atsiskleidžia, bet argi aš to noriu? Ne! Juk tam neturiu įrankių – norų.
Kiek išvystysiu savo norus – tiek pajausiu Jį. Tai ir bus mano Šviesa NARANCHAJ – Kūrėjo požiūrio į mane, Jo meilės atskleidimas. Iš pradžių atsiskleidžia davimas, o po to – meilė…

Iš 2011 m. liepos 6 d. pamokos pagal knygos „Šamati“ straipsnį

Daugiau šia tema skaitykite:

Noriu pamatyti duodantį save

Naujas šventumo ir netyrumo apibrėžimas

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>