Ką paliksime vaikams?

Krizė, globalizacija

Nuomonė (M. A. Kravčiukas, J. I. Krasnovas, V. N. Malininas): Net visuotinis perėjimas prie naujų technologijų nebus efektyvus, jeigu tų technologijų vartotojai nepakeis savo požiūrio į juos supantį pasaulį ir nesutiks su tuo, kad pasaulis – tai vienas organizmas, o jie – tik viena iš šio pasaulio sudedamųjų dalių.
Žmogus pažeidė bendrą medžiagų apykaitos pusiausvyrą gamtoje. Dauguma pramoninės gamybos būdų, technologijų ir išradimų, sukurtų per paskutinius tris šimtus metų, skirti vien vartojimui ir griovimui, yra pražūtingi planetai.
Savo veikla šiuolaikinis žmogus tapo priešingas Gamtai ir pasijuto esąs jos valdovas. Bet gamta daro įtaką žmogui grįžtamųjų ryšių kompleksu. O mums metai iš metų politiniai planetos lyderiai perša nuomonę apie tai, kad šiuolaikinė civilizacija neturi alternatyvos ir esanti padėtis – neišvengiamas mokestis už komfortą.
Valdantieji teigia, kad jie aprūpina pasaulį energija ir maistu, suteikia darbo, bet kartu pamirštamas faktas, kad naudojant šias technologijas minėtų žmonių vaikams ir anūkams galimybių išgyventi jau nėra. Klausimas, kam reikalinga tokia gamyba ir jos produkcija, jeigu kalbama apie riziką žmonijos ateitimi? Globalios krizės pripažinimas nenaudingas valdžiai ir verslui todėl, kad pastarieji nemoka jos įveikti.
Komentaras: Mokslininkai problemos esmę mato žmonijos ir gamtos konfrontacijoje, o krizės sprendimą – egoistinių instinktų pakeitime dvasiniu pradu. Bet sprendimo įgyvendinimo metodika jiems kol kas nesuprantama. Ir savo charakteriu jie toli nuo praktinio įgyvendinimo. Būtina organizuoti plačią ir stiprią pasaulinės akademinės bendruomenės nuomonės sklaidą, kuri veiktų viršų – vyriausybes, ir apačią – liaudį bei paskatintų vyriausybes priimti nutarimą dėl integralaus ir globalaus žmonijos auklėjimo.

Daugiau šia tema skaitykite:

Mūsų pasaulis – Titanikas…

Ištaisymas integraliąja gamtos jėga

Integralus požiūris į pasaulį

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>