Žiniasklaida – dėžutė su dvigubu dugnu

Krizė, globalizacija

Klausimas: Vidutiniškai žmogus žiūri televizorių po keletą valandų per dieną. Šiuolaikinės programos, filmai ir serialai tiesiog propaguoja prievartą ir žmogžudystę. Kaipgi taip, kad iš vienos pusės, norime įskiepyti visuomenei teisingas vertybes, o iš kitos pusės, nuo vaikystės nuodijame žmonių sąmonę iš ekranų plūstančiu žiaurumu?
Atsakymas: Kaip matai, žmonės kvailinami, o vyriausybės užsiiminėja savais reikalais. Ir taip visame pasaulyje, išskyrus šalis su autoritariniu valdymu – tokias kaip Iranas ar Venesuela. Visur visa žiniasklaida, o ypač televizija nejaučia jokių ribų.
Šitas kvailinimas ne atsitiktinis ir jis išliks tol, kol žmonės nepareikš savo požiūrio į tikslą. Tiktai tada jie įgis jėgų šiai problemai spręsti. Esmė ta, kad šiuolaikiniai komunikacijos kanalai atskleidžia mūsų gyvenimo blogį ir taip nukreipia mus į tikslą. Jeigu tu paprasčiausiai pradėsi naikinti šią „netinkamą“ žiniasklaidą – kaipgi žmonės pamatys savąjį blogį?
Mes susiduriame su dviem vieno reiškinio priešingomis pusėmis. Iš tikrųjų per šį blogį Kūrėjas kreipia mus į gėrį – bet į tikrąjį gėrį, o ne į tariamą gerosios žiniasklaidos idilę, apdainuojančią gerus berniukus ir mergaites. Tikslas ne toks…
Mes savo ruožtu turime stengtis išsitaisyti. O mūsų išsitaisymas − nuo meilės artimui kaip sau iki meilės Kūrėjui. Tik taip pasiekiame tikslą, o tiesiog „gerutė“ televizija mums nepadės. Paskaitykite Baal Sulamo straipsnį „Ateities visuomenės kūrimas“.

Iš 2011m. rugpjūčio 23 d. pokalbio apie laidavimą ir socialinį teisingumą

Daugiau šia tema skaitykite:

Kuo pakeisime piniginį ekvivalentą?

Vietoj reklamos – lavinantis kanalas

Gelbstint gyvenimą

Komentarų nėra

Komentarai

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>