Pasaulinę ekonomiką subalansuos krizė

Krizė, globalizacija

Nuomonė: (A. Galčinskis, ekonomistas, buvęs Nacionalinio banko Tarybos vadovas): Išspręsti pasaulinės ekonomikos problemų ekonominės politikos metodais negalima, – šią funkciją perims krizė. Kalbama apie kritinį vartotojiškos visuomenės parametrų perviršį.
Skolų krizė – egzistuojančio perviršio atgarsis.  Išspręsti šią problemą ekonominės politikos instrumentais neįmanoma. Niekas nežino, kaip tai padaryti. Antikrizinės priemonės ankstesniais metais lėmė priešingus rezultatus. Šioje situacijoje chirurginę intervenciją perima krizė.
Vyksta progresuojantis ekonominio ciklo fazių susispaudimas: krizės svyravimai tampa grandininiais, eina tiesiog vienas šalia kito. Artinasi naujas ekonominis štormas. Be to, ekonomistai nesitiki greito problemų sprendimo: kalba eina apie procesus, susijusius su transformacijomis tarp sistemų. Vakarų ekonomika įsitraukia į nulinio augimo sistemą.
Komentaras: Ne tik nulinį, o neigiamą augimą stebėsime pasaulio ekonomikoje – ypatingai tose srityse, kurios nėra būtinos egzistavimui. Mums atrodo, kad šios pramonės ir prekybos sritys mažta, kadangi žmonės neturi lėšų jų įsigyti, tačiau yra kitaip!
Reikalas tas, kad jos nyksta, nes neatitinka naujos žmonijos – panašumo į gamtą – formos, kai gauname iš gamtos tai, kas būtina gyvybei išlaikyti, o visus kitus troškimus patenkina bendrumo ir meilės jausmas – prisipildymas amžinybe aukščiau gyvūninio kūno.

Daugiau šia tema skaitykite:

Džiugios gimimo kančios

Nauja krizė jau prasidėjo

Krizė tęsis ilgus metus

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>