Problema tik viena − tai mes patys!

Krizė, globalizacija

Nuomonė (M. Chazinas, ekonomistas): Yra keletas problemų, kurių neįmanoma išspręsti apsiribojant dabar veikiančiu ES politiniu-ekonominiu modeliu:
1. socialinės politikos finansavimo šaltinis − arba šios politikos reikia atsisakyti, o tai reiškia, kad negrįžtamai smuks ES gyvenimo lygis, arba pertvarkyti ekonominį mechanizmą, atsisakant bendrų su JAV rinkų.
2.  bendros visai Europai dotacijos, skirtos suvienodinti pragyvenimo lygį  ES šalyse. Krizė reikalauja žymiai pakeisti jų dydį.
3. Europos šiaurinių ir pietinių šalių atskirų ekonominių mechanizmų problema − ją uždarydavo esant pinigų pertekliui. Paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje prie to  prisidėjo ir Rytų Europos šalių problema, euro įvedimas, kuris paaštrino skurdžių šio regiono valstybių problemas, nes buvo atmestas nacionalinės valiutos nuvertėjimas.
Krizės tyrinėjimai rodo, kad išeities nėra, ir ES politikams prisieis susitaikyti su staigiu piliečių gyvenimo lygio kritimu bei atsitraukti, o tai kas vyks gana grubiai.
Komentaras: Ekonomistas mato tik per ekonominius modelius. Yra ne „keletas problemų“, o tik viena − neatitikimas atsiskleidžiančiam visos gamtos vienybės dėsniui. Šis dėsnis stumia mus, kad taptume vieningais kaip ir pati mums atsiverianti gamta. Neatitikimą jai jaučiame kaip krizę, ir tai privers mus keistis.

Daugiau šia tema skaitykite:

Tokia, kokia dabar, ES ateities neturi

Europą gali išgelbėti tik visiška integracija

Politikų ES idėja nebedomina

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>