Progresas – ne kaupimas, o gyvenimo kokybė

Krizė, globalizacija

Nuomonė (H. Sverdrupas, Lundo universiteto profesorius): Per pastaruosius trisdešimt metų gyventojų skaičius Žemėje padvigubėjo, o per artimiausius 30 metų mes sunaudosime tiek pat materialiųjų išteklių, kiek sunaudojome per visą praėjusį istorijos laikotarpį.
Dešimties pačių svarbiausių metalų atsargos išseks jau 21 amžiuje. Jų kaina kyla, tad geležinis arbatinis šaukštelis greit kainuos kaip sidabrinis. Jau 21 amžiaus viduryje geležis taps brangiuoju metalu. Tada prasidės ir aukso deficitas.
Platinos grupei priklausančių metalų (platina – svarbiausias katalizatorius, be jos išnyks maistas, polimerai, plastikas) gamyba viršūnę pasieks šio amžiaus trečiajame dešimtmetyje, švino, sidabro  – ketvirtajame, o vario, chromo, nikelio, molibdeno – penktajame. Fosforo deficitas numatomas penktąjį dešimtmetį (fosforas – tai trąšos!). Naftos išteklių išeikvojimo rezultatus pajusime po 30 metų, dujų – po 50 metų, žuvies – 2060 metais. Negrįžtamumo (neatsikūrimo) taškas jau praeitas daugelyje sričių.
Komentaras: Jei nepradėsime taisyti mūsų civilizacijos, gamta pati bet kokiais metodais, karų ir epidemijų forma, apribos gyventojų skaičių. Pagrindiniai sprendimai turi būti nukreipti ne į tai, kaip pagaminti didesnį prekių (vartojamų medžiagų) kiekį, o į tai, kaip pasiekti geresnės gyvenimo kokybės – tiek materialaus, tiek ir dvasinio pasitenkinimo.

Daugiau šia tema skaitykite:

Duoti krizei atkirtį

Susivienykit arba žūsite!

Kaip išsigelbėti nuo visuotinės katastrofos

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>