Kai variklis „čiaudi“

Krizė, globalizacija

Šiandien suprantame, kad problema – mūsų egoizmas. Matyt, pakeitę jį pakiltume į kitą pakopą.
Iš esmės žmonijos raida visada vyksta taip: iš pradžių kiekvienas naujas etapas mums atrodo nuostabus, šviesus, patogus ir pažangus. Visi besikeičiantys socialiniai dariniai žada naują, gražų gyvenimą. Vėliau, įpratę prie eilinės formacijos, kažkiek joje pagyvenę, pastebime, kad ne taip jau viskas nuostabu. Situacijai vystantis toliau, atsiskleidžia neigiami pojūčiai, faktai ir būsenos. Nors mes judame pirmyn, negatyvas kaupiasi ir ateina metas, kai nebegalime to pakelti.
Tada, neturint kitos išeities, vykdomos revoliucijos, kariaujama arba žmonėms pavyksta suprasti, suvokti ir įgyvendinti dideles permainas bifurkacijos, t. y. persilaužimo, taške. Taip mes persitvarkome, pereiname prie naujų vertybių, naujos gyvenimo filosofijos ir pradedame vystytis naujame etape.
Matyt, dabar susidūrėme su tuo pačiu pereinamuoju laikotarpiu. Ankstesnė būklė pavirto negatyvu ir mes įžvelgiame to priežastį – viską griaunantį mūsų egoizmą. Visi ankstesnio gyvenimo elementai nebeveikia. Taigi, tikėtina, mūsų prigimtis reikalauja pokyčių.
Tai ir yra ypatinga naujos būsenos akimirka. Juk niekada anksčiau nebuvo keičiama žmogiškoji prigimtis. Kaskart tik pereidavome į aukštesnę raidos pakopą – tarsi perjungdavome pavarą įsibėgėjant automobiliui. Pasiekę penktąją pavarą, nuspaudėme greičio pedalą iki galo – o variklis netikėtai „sučiaudėjo“ ir nustojo veikti. Toliau automobiliu važiuoti neįmanoma, jis „nebetraukia“.
Vadinasi, turime pakeisti paradigmą, vertybes, tikslą, degalus, patį motoriuką. Tai ir yra dabartinės situacijos ir naujojo periodo, prieš kurį stovime, ypatumas.
Reikia keisti žmogaus prigimtį, šį egoistinį variklį, kuris visą laiką skatino mus plėstis, vartoti, jausti, suprasti, išrasti kažką naujo. Šiandien jis nebeveikia, netraukia, nestumia mūsų pirmyn. Laikas pakeisti prigimtinę vystymosi jėgą.

Iš 2012 m. kovo 28 d. pokalbio apie naująjį gyvenimą

Daugiau šia tema skaitykite:

Naujam pasauliui reikalingas naujas žmogus

Sėkmingos ateities mokslas

Visapusė krizė arba naujojo pasaulio pradžia

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>