Vienišiai – pas mus!

Krizė, globalizacija, Sveikata

Pranešimas (med. žurnalas „BioMed Central Public Health“): Sveiki, darbingo amžiaus žmonės, gyvenantys vieni, žymiai labiau linkę į depresijas negu gyvenantys šeimoje. Moterims svarbiausias rizikos faktorius yra blogos gyvenimo sąlygos, vyrams – socialinio palaikymo nebuvimas.
Mokslininkai priėjo prie išvados, kad pribrendo būtinybė sukurti specialius centrus, kur vienišiai galėtų pasikalbėti apie savo problemas.
Per paskutiniuosius 30 metų Europoje padaugėjo žmonių, gyvenančių vienatvėje (JAV ir Britanijoje – kas trečias).
Kaip tik tie žmonės, kuriems labiausiai gresia depresija, sunkiai bendrauja, ir juos labai sudėtinga stebėti. Mes negalime išaiškinti, kaip dažnai jiems būna depresija, nes jie apie tai nekalba.
Gyvenimas šeimoje duoda būtiną emocinį palaikymą ir socialinės integracijos jausmą, kas apsaugo žmogų nuo psichinių sutrikimų.
Vienišių skaičiaus augimas daro neigiamą įtaką visos tautos psichinei sveikatai. Labai svarbu, kad viengungiai gautų atitikamą gydymą – gydymą bendravimu, kai sukuriama maloni aplinka pokalbiui, žmogus gauna būtiną jam emocinį palaikymą. Tokiu būdu, kalbėdamas, žmogus gali spręsti savo problemas, o ne pasitikėti antidepresantais.
Komentaras: Todėl jiems tiesiog būtina mokytis integraliojo auklėjimo klasėse – įsilieti į ypatingą visuomenę, sukeliančią kiekvienam dalyviui teigiamo ryšio, suartėjimo, meilės bangas. Tuomet mes tyrimais galėsime parodyti, kaip pakėlėme jų laimės, pasitikėjimo, psichinės ir kūno sveikatos lygį, sumažinome nusikalstamumo, savižudybių skaičių ir t. t.
Kreipdamiesi į visuomenę, atskirai turime kreiptis į vienišius, aiškinti jiems, kad būtent mūsų rate jie gaus šilumos ir aplinkinių palaikymą. Santuokos institucijos žlugimas turi parodyti žmonėms, kad tarpusavio snatykius reikia kurti kitame lygmenyje – nesavanaudiško davimo ir meilės, o ne gyvūninės traukos.

Daugiau šia tema skaitykite:

40 % europiečių psichika pakrikus

Depresija: faktai ir statistika

Vaistas nuo depresijos – ryšys su kitais žmonėmis

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>