Europa krizėje įstrigo dešimčiai metų

Krizė, globalizacija

Pranešimas: Nepaisant būtinybės mažinti išlaidas ir kovoti su biudžeto deficitu, vokiečių godumas ir ekonomiškumas tampa vis mažiau populiaresni tarp Europos lyderių. Šios dvi savybės stabdo ekonominį augimą. Atrodo, kad Europos krizė užsitęsia.
Jeigu anksčiau ekspertai prognozavo ją pasibaigsiant 2012 metų pirmąjį pusmetį ir laukė augimo pradžios antrąjį pusmetį, tai dabar vertinimai pesimistiškesni. Euro zonos problemų sprendimams reikia kelerių metų, o ne kelių mėnesių. Optimistiškiausiomis Vokietijos kanclerės A. Merkel prognozėmis, krizę galima įveikti ne anksčiau kaip per dešimtį metų.
Komentaras: Kai amžiaus pradžioje mes kalbėjome apie krizę, niekas į tai nereagavo. Teigėme, kad ji amžina, kitaip tariant, neištaisoma mūsų įprastinėmis priemonėmis. Šito irgi kol kas niekas negirdi. Vis dėlto jau yra įrodymų, jog sutinkama, kad krizei išspręsti trūksta įprastinių metodų. Belieka tik pripažinti mūsų sprendimo metodiką ir išvesti visą žmoniją iš tolesnio kritimo.
Tai pats subtiliausias etapas, nes visuomenės susivienijimą būtina pripažinti kaip pagrindinę ištaisymo priemonę, aukštesnę už visas kitas. Tai atrodo neįmanoma, bet būtent vienybėje pasireiškianti integrali kitos raidos pakopos jėga gali pakeisti mus taip, kad atitiktume gamtą, taptume integralia bendruomene.

Daugiau šia tema skaitykite:

Ekonominis nuosmukis gilina Europos politinę krizę

Europos laukia stiprus pragyvenimo lygio nuosmukis

ES politikai – keiskite ekonomiką!

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>