Paskubėjome! – O dabar?

Krizė, globalizacija

Nuomonė (K. Soninas, ekonomistas, REŠ prorektorius): Mes susidūrėme su skuboto eurozonos kūrimo prieš 12 metų pasekmėmis. Narystės taisyklės nebuvo nuosekliai apgalvotos, todėl šiandieninę padėtį galima vertinti kaip sudėtingą ir kritinę.
Galų gale krizė tapo tokia sunki, kad eurozona tokia, kokia yra dabar, gali nustoti egzistuoti. Reikia suprasti: tai ne susipriešinimas, ne kova už žaliavas. Tiesiog įvairios šalys bando susitarti dėl krizės išeičių, bet nesugeba, o laikas nenumaldomai senka.
Komentaras: Skubotumas slypi ne tame, kad nebuvo apgalvotos kažkokios politinės ekonominės problemos ir sprendimai, o tame, kad nebuvo numatytas tautų, įeinančių į ES, integralusis auklėjimas vieningumo dvasioje – ir vietoj Europos Bendrijos buvo sukurta europinė rinka, o tiksliau – turgus!
Šį kartą krizė bus globalesnė – susies visas šalis. Be to, iš ekonominės ji peraugs į politinę ir visuomeninę (protestų) – ir visos jos stiprins viena kitą.
Bet dar ne vėlu: įdiegus integralųjį auklėjimą, naujus visuomeninius santykius ES galima suformuoti per keletą mėnesių!

Daugiau šia tema skaitykite:

Eurozona subyrės per 2 metus

Bendros rinkos kaina

Europą gali išgelbėti tik visiška integracija

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>