Skurdas šeimoje – grėsmė jaunajai kartai

Krizė, globalizacija

Nuomonė (Lyčių tyrimų specialistas P. Deksler): „Federal Reserv“ tyrimai: bendra šeimų gerovė sumažėjo 40 procentų! Tokiose gyvybiškai svarbiose srityse kaip būstas ir darbas ekonominė padėtis išlieka sudėtinga, pilna skausmo ir nusivylimo. Artimiausiais metais tai nepasikeis.
Kai šeimai tenka kovoti su skurdu, ji keičiasi. Tada prie stalo vieši nerimas ir depresija. Vaikai, jautriai ir atvirai reaguojantys į tėvų nuotaikas, visada jaučia, kad šeimoje kažkas pasikeitė. Jie reaguoja net į pačius mažiausius kasdieninio ritmo pokyčius.
Dar blogiau, jie gali matyti, kaip šeima praranda būstą, kaip juos perveda į kitą mokyklą, kaip keičiasi bendravimo ratas. Jie gali tapti šeimyninių barnių, netgi muštynių, liudytojais, matyti, kaip veikiami stipraus nuolatinio streso, susijusio su būtinybe kaip nors išgyventi ir sulaukti mėnesio galo, yra nestiprūs ryšiai.
Vaikai, dėl ekonominės krizės susidūrę su skurdu, tris kartus dažniau tampa vargšais suaugę nei tie vaikai, kurių šeimoms pavyko išsaugoti gerovę. Dėl krizės pašlijo tikėjimas ateitimi, planai ir viltys.
Tie, kuriems teko augti prispaustam baisaus neužtikrintumo, jaus jį visą gyvenimą.
Komentaras: Integralusis auklėjimas įpareigoja įsteigti visuomenines valgyklas, klubus, sporto aikšteles, išvystyti savanoriškus užsiėmimus su vaikais, sukurti masinį kultūrinį laisvalaikį ir tokiu būdu sukurti aplinką, kurioje išaugs ateities žmonės, o ne liumpenai. Rūpesčių kelia ne priemonės, o noras organizuoti, kurį stabdo mūsų egoizmas…

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>