Nesusitapatinti su egoizmu

Dvasinis darbas, Grupė

Egoizmu vadinama „pagalba prieš mane“, nes jei aš įsivaizduoju egoizmą kaip veikiantį prieš mane, tai jis iš tikrųjų man pagelbės. Bet jei aš tapatinu save su juo, jis tampa priešu man. Viskas priklauso nuo to, kokią poziciją užimsiu egoizmo atžvilgiu.
Kaip nepamiršti, kad tik tuo atveju, kai aš nesusitapatinu su juo, matau jį priešais, egoizmas yra pagalba man?
Šito galima pasiekti tik padedant aplinkai. Pats žmogus niekada negalės išsilaikyti šioje būsenoje. Jis visada save tapatins su egoizmu, prasmegs jame, jei grupė kaip magnetas nepakels jo aukščiau egoizmo. Čia veikia dvi jėgos: viršuje – grupės jėga ir apačioje – egoizmo jėga.
Jei grupė gali ištraukti mano „aš“ iš egoizmo ir laikyti jį išorėje, tada pajausiu egoizmą priešais save. Jei ji negalės pakelti manęs aukščiau jo, tai aš kiekvieną kartą krisiu į jį ir iš viso neturėsiu galimybės prisiminti, kad turiu matyti jį ne savyje.
Todėl tik grupė gali rūpintis mano požiūriu, duodama savo nuomonę, laiduodama.

Iš 2012 m. rugpjūčio 17 d. antrojo seminaro Charkovo kongrese

Daugiau šia tema skaitykite:

Egoizmas – pasipriešinimo venijimuisi jėga

Gydymas nuo egoizmo sanatorijos režimu

Kodėl taip sunku pajausti dvasinį pasaulį?

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>