Malonumas ir nauda

Vyras ir moteris

Klausimas: Kalbantis su viena sutuoktinių pora paaiškėjo, kad žmona mato vyrą tik 15–20 minučių per dieną. Jis grįžta iš darbo pavargęs, gulasi miegoti ir ryte vėl išbėga darban. Jai per dieną susikaupia tiek daug jausmų jam, kad ji tegali juos išreikšti rėkdama. Ką daryti?
Atsakymas: Jei atvirai, nesuprantu, kodėl taip vyksta.
Pavyzdžiui, mes su žmona kiekvieną dieną nuo 40 minučių iki valandos praleidžiame kartu. Tiesiog vaikštinėjame. Mano darbas prasideda labai anksti. Kiekvieną rytą, po darbo privažiuoju prie laiptinės, ji nusileidžia ir mes einame pasivaikščioti.
Bevaikščiojant žmona man pasakoja, kas naujo pas anūkus, vaikus, kokias naujienas matė per televiziją, savo asmeninę nuomonę ir išgyvenimus. Tai jos laikas – ir nereikia jokių riksmų.
Be to, galima surasti keletą minučių dieną ir paskambinti. Aš žinau, kad privalau paskambinti vieną kartą vidurdienį ir dar kartą prieš miegą, kadangi mano darbotvarkė skiriasi nuo įprastinės. Ji mane mato kiekvieną dieną tik per rytinį pasivaikščiojimą. Bet jos laikas, kaip sakoma, šventas laikas, ir viskas – jokių daugiau problemų.
Aš manau, kad kiekviena šeima gali skirti laiko tokioms akimirkoms. Tai būtų puiku. Darykite tai dieną ar vakare, kai vaikai jau užmigdyti, arba ryte, kol vaikai atsikels, arba miego sąskaita, bet tai atsipirks. Juk greitas pusvalandžio ėjimas – tai ir gera mankšta, ir glaudus ryšys, kai jūs iš tikrųjų vieni, kai jums malonu.
Klausimas: Koks Jūsų vaidmuo: ar kažkaip reaguojate į tai, ką žmona jums pasakoja?
Atsakymas: Aš dažniausiai su ja sutinku. Apie ką galima kalbėti? Apie šeimos klausimus, vaikus ir kitką. Per keturiasdešimt bendro gyvenimo metų viskas jau nugludinta. Aš tiesiog noriu parodyti savo šeimos pavyzdžiu, kaip malonumą derinti su nauda.

Iš 2012 m. kovo 5 d. pokalbio apie integralųjį auklėjimą

Daugiau šia tema skaitykite:

Revoliucija šeimoje

Šeimos atsiradimas

Mūsų draugas egoizmas

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>