Tai mūsų ateitis…

Krizė, globalizacija

Tyrimas (žurnalas „Dabartinės mokslo ir švietimo problemos“): „Jauni žmonės, gavę išsilavinimą mokykloje“:
68 % apklaustųjų neturi pozityvios pasaulėžiūros, 57 % nesupranta, kas jie tokie, kokia jų tikroji paskirtis pasaulyje, kokios yra tikrosios žmogiškosios vertybės, 69 % yra paskendę virtualiame pasaulyje, 67 % – narkomanijoje, 64,5 % – alkoholizme, dėl prievartos kenčia 61 %, dėl vienišumo – 53 %, turi problemų bendraudami su bendraamžiais, negali savęs realizuoti – 47 %, pasyvūs – 38 %, susidūrė su neplanuotu nėštumu – 24 %, savižudybėmis – 12 %.
Paauglių moralės normos jau nebeveikia, o suaugusiųjų amžiaus normos dar nesusiformavo, todėl jaunimui neaiškios sąvokos „moralu“ ar „amoralu“. Ši kiekvieno jauno žmogaus būsena susijusi su milžinišku psichologiniu krūviu, patiriamu dėl būtinybės adekvačiai reaguoti į realybę ir rūšiuoti gaunamas žinias apie supantį pasaulį. Paauglių ir jaunimo sąmonė sugeria masinės kultūros idealus, nenustatydama jokių moralinių ribų. Suvoktos normos tampa būsimos asmenybės pamatu ir daro įtaką žmogaus pasaulėžiūrai bei gyvenimo pozicijai.
Komentaras. Kadaise apie jaunimą buvo sakoma, kad tai mūsų ateitis. Šiandien šie žodžiai skamba keistai, nes apie ateitį jaunuoliai negalvoja, jos nemato. Šis pereinamas periodas greitai praeis. Studijuojantiesiems kabalą jis prabėga sąmoningai ir yra valdomas, palaikomas aplinkos. Taip žmogus supranta, kad jame vyksta vidinių nuostatų, sąmonės pasikeitimas – individuali, egoistinė, nevientisa sąmonė tampa integralia, analogine, altruistine sąmone.

Daugiau šia tema skaitykite:

Dykaduonių karta

Bedarbystė – nauja Europos jaunimo ideologija

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>