Uraganai perspėja planetos gyventojus

Krizė, globalizacija

Nuomonė. Gamta perspėja žmoniją apie artėjančią katastrofą, tačiau žmonija šito girdėti nenori. Pastaraisiais metais stichinės nelaimės tampa vis baisesnės ir mažiau nuspėjamos, bet žmonija mažai mokosi iš tokių nelaimių. Viesulų ir cunamių kelyje taip pat, kaip ir anksčiau, stovi atominiai reaktoriai ir bejėgiai miestai.
Uraganai tapo galingesni ir vis dažnesni. Jų trajektoriją sunku numatyti, vis sudėtingiau yra jiems pasiruošti.
Pavyzdžiui, ką tik praūžęs uraganas „Sendi“ judėjo pagal visiškai nestandartinę trajektoriją. Jis praslinko pro Floridą, Luizianą (JAV) ir įsitvirtino labiau šiaurinėse kontinento platumose. Tai labai neįprasta – anksčiau uraganai judėjo kitaip. Be to, „Sendi“ net ir dydžiu dukart pralenkė ankstesnius uraganus.
Uraganų tapo 20-30 proc. daugiau, ir visų pirma ypač galingų uraganų. Todėl būtina ruoštis įvairesniems netikėtumams. Rusijos tokios jėgos uraganai nepasieks ir čia jų atsiradimas nėra įmanomas, nes jų tėvynė – vandenynas. Bet ir mus ištiks savos stichinės nelaimės. Smarkiai padažnėjo tornadų ir vidurinėje Rusijos juostoje.
Komentaras. Mes nevykdome pusiausvyros su globalia integralia gamtos sistema sąlygos, įsikišdami visuose jos lygmenyse – negyvajame, augaliniame, gyvūniniame ir ypač žmogaus. Mūsų visuomenė yra ne integrali, o homeostazės nepalaikanti individų visuomenė. Gamtos vientisumo taisyklės pažeidimas gresia mums katastrofomis.
Gamta privers mus keistis prieš mūsų pačių valią nuo neapykantos ir konkurencijos į vienybę ir santarvę. Vis dėlto mes, kaip protingi jos vaikai, galime susiprasti ir sutrumpinti kančių kelią taisydamiesi iš anksto, kol nesulaukėme katastrofų.

Daugiau šia tema skaitykite:

Akivaizdus ekologijos žlugimas

Kada mus nustos purtyti?

Žmonių vienybė tarsi pusiausvyros viršūnė

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>