Meilės praktika

Dvasinis darbas

Teisingų tarpusavio santykių grupėje sukūrimas – svarbiausias dalykas, kurį turime atlikti. Kabala – pats praktiškiausias mokslas. Kitais mokslais galime naudotis net nesuprasdami. Pavyzdžiui, įsėdu į automobilį, man rodo ką pasukti, ką paspausti – ir pirmyn.
Praktiškai, taip yra visur: pakanka trupinėlio žinių, norint naudotis vienais ar kitais mokslo pasiekimais. Kartais nereikia nieko, išskyrus elementarius gebėjimus: tarkime, įlipti ir atsisėsti – traukinys ar lėktuvas nugabens į pasirinktą vietą, nors aš nežinau, kaip jie tai daro. Aš keliauju, valgau, geriu, dalyvauju įvairiuose renginiuose, visiškai nesuprasdamas techninės bazės, tarytum naujagimis, kurį nešioja ant rankų ar vežioja vežimėlyje.
Tačiau dvasiniame pasaulyje yra kitaip. Ten galiu naudotis vienais ar kitais dalykais tik tiek, kiek juos pažįstu ir suprantu. Ko nepažinau, neatskleidžiau – ne mano valdžioje. Negaliu paprasčiausiai įsėsti į tam tikrą dvasinį vežimą ir važiuoti. Ne, man reikia žinoti, kas esu, koks vežimas, kaip jis juda, kaip jį valdyti, iš kur ir į kur juo važiuoti, kokios pradinio ir galutinio kelionės punkto savybės ir t. t.
Turiu suprasti kas vyksta, būti padėties šeimininkas, kontroliuoti ją, o ne tik maigyti mygtukus. Tik tinkamai pasiruošęs realizacijai ir sugebėdamas visiškai teisingai ją atlikti, aiškiai ir giliai nusimanydamas apie detales, galiu padaryti tam tikrą dvasinį veiksmą. Kitaip manęs tiesiog nėra dvasiniame pasaulyje.
Todėl reikia nedelsiant paklausti savęs: kokios priemonės man padės atskleisti, pažinti, suprasti dvasinę tikrovę ir išmokti ją valdyti? Kabalistai aiškina, kad mūsų pasaulyje yra visa reikalinga bazė. Mūsų pasaulis šimtu procentu parengtas tam, kad jame išmokčiau elgtis su dvasiniu pasauliu, gyventi dvasiniame pasaulyje ir visiškai jį kontroliuoti.
Būdamas mūsų pasaulyje, aš studijuoju aukštesnįjį. Pagrindinė priemonė – meilės pratimai. Tai galima vadinti vienijimosi, nuolaidumo praktika, bet iš tikro kalbama apie meilę.
Kodėl? Todėl, kad nuo jos viskas ir priklauso. Dabar myliu save, savo egoistinį norą. Jį tenkindamas mėgaujuosi. Tokį mane padarė Kūrėjas, pasitenkinimo jausmą įkėlęs į savanaudišką malonumą. Tuo tarpu meilė artimui reiškia, kad malonumą iš savęs perkeliu į artimą – ir mėgaujuosi tuo. Lygiai kaip motina mėgaujasi kiekvienu šaukšteliu maisto, kurį pavyksta sumaitinti mažyliui…

Iš 2012 m. spalio 14 d. pamokos pagal Rabašo straipsnį.

Daugiau šia tema skaitykite:

Meilė – tai tiltas virš neapykantos

Gyvenimo formulė

Remiantis mokslu, o ne koncepcijomis

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>