Nuo teorijos prie praktikos

Dvasinis darbas

Klausimas: Yra žinoma, kol žmogus pats netaps tėvu, negalės suprasti, kas yra tėvystė. Net daugybė akivaizdžių pavyzdžių nepadės, jei jis nepradės vykdyti tėvo pareigų ir nepajus atsakomybės, rūpesčio, meilės. Mes taip pat studijuojame teoriškai būsimas pakopas, nesuprasdami, kas tai yra iš tikrųjų – būti atsakingam už žemesniąją pakopą…
Atsakymas: Be abejonės. Tačiau mums suteikė galimybę tai realizuoti. Visų pirma, žmogus save anuliuoja prieš mokytoją, grupę ir mokslą, prieš pasaulį, prieš Kūrėją. Kaip toli tu sugebi nueiti šia kryptimi – pasitikrink, būdamas savo aplinkoje. Šitaip pasiruoši kokybiškesniam savęs anuliavimui.
Klausimas: Tačiau juk visa tai dar nėra tikrasis savęs anuliavimas, tik teorinis. Taip žmogus klausosi patarimų apie sveiką gyvenseną, kol liga priverčia vykdyti visus gydytojų nurodymus.
Atsakymas: Todėl mūsų metodikoje yra keletas dalių. Pasaulio veikiamas ateini į grupę, kuri mokosi su mokytoju pagal ypatingas išminčių parašytas knygas. Čia tave veikia visas kompleksas faktorių ir be viso to tu turi jausti, kad už jų stovi Aukštesnioji jėga, be kurios daugiau nieko nėra. Ir tada, sutinkamai su šiomis apraiškomis, tu matai, kaip save anuliuoti jų akivaizdoje.
Be to, tau aiškinama, kad iš tikrųjų „išorinis“ vaizdas sudarytas ir iš tavo vidinių suvokimo detalių: prie vienos jų dalies tu turi prisijungti, o nuo kitos – nutolti.
Vienu žodžiu, tau suteikia veiklos sritį, ir viskas priklauso nuo to, priimi tu tai ar ne. Juk tu gali atsiriboti nuo visų: „Kas man mokytojas? Ir be jo viskas aišku. Kas man draugai? Aš pats sau esu ponas. Pats knygose išsiaiškinsiu, dar geriau už kai kuriuos. Pasauliui aš nieko neskolingas, tegu sudega…“
Iš kitos pusės, jeigu tu jauti, kad visa tai tau yra būtina, kad tai – tavo sielos projekcija, kad tu privalai suartėti su šiomis dalimis, įjungti jas į save pagal principą: „aš gyvenu tarp savų žmonių“ – tuomet vaizdas pasirodo kitoje šviesoje. Kartu padidini savo jautrumą, eini pasitikti permainų ir sutaupai marias laiko. Dar daugiau, pasikeičia tavo požiūris į permainas – dabar tu jų trokšti.
Šis pasiruošimas – būtinas etapas, pereinant nuo teorijos prie praktikos.

Iš 2013 m. kovo 11 d. pamokos pagal „Įvadą į Knygą Zohar

Daugiau šia tema skaitykite:

Žmogui – tai, kas svarbiausia, gyvūnui – kas gyvybiškai būtina

Visų pradžių pradžia

Pajusti mokytojo norą

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>