Vienišas arba gyvenimas atskirai

Ekonomika ir pinigai, Krizė, globalizacija, Vyras ir moteris

Pranešimas: Vienišų žmonių skaičius auga, vedybos pasaulyje tampa vis nepopuliaresnės. Vienatvė auga beveik visur. Amerikoje pusė suaugusiųjų nėra susituokę, palyginti su 22%, buvusiais 1950 metais.
Vienišių  gausėja ir besivystančios ekonomikos šalyse, kas keičia vartojimo struktūrą: paruoštų patiekalų, kuriuos taip mėgsta vienišiai, pardavimas per penkerius metus padvigubėjo, sriubų pardavimas išaugo trigubai.
Japonijoje moterys atsisako keisti savo karjerą į santuokos pančius. Netgi islamiškame Irane kai kurios moterys renkasi išsilavinimą, o ne vedybas. Tai didina krūvį jaunajai kartai, kuri priversta išlaikyti senstančią visuomenę.
Vieniši žmonės atrodo labiau pažeidžiami nei tie, kurie turi partnerį: tyrimai patvirtino, kad stabilūs santykiai suteikia žmogaus sveikatai psichologinę ir fizinę naudą. Bet gyvenimas atskirai, vienišas gyvenimas ir vienišumo pojūtis – tai trys skirtingos socialinės būsenos.
Priešingai nei atsiskyrėliai, vienišiai praleidžia daug laiko su draugais ir dažnai sutinka būti savanoriais.  Daugelyje didelių miestų ir Skandinavijoje yra stiprūs socialinio aprūpinimo tinklai, padedantys žmonėms pasiekti savo tikslų. Tai paaiškina, kodėl tokiuose miestuose ir šalyse didėja viengungystė.
Komentaras: Žmonijos  vystymasis artėja prie būsenos, kai žmogus privalės atsakyti į klausimą „Dėl ko jam gyventi?“, kad  toliau tęstų gyvenimą. Bet dar iki pasieks tokią būseną, jis palaipsniui atsisveikins su daugybe ankstesnių normų, nušluodamas visas pareigas ir sąlygiškumus, nesąmoningai  braudamasis  prie savo dvasios ir siekdamas likti tiktai joje…

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>