Milijonieriai ignoruoja brangius daiktus

Ekonomika ir pinigai, Krizė, globalizacija

Tyrimas. Prabangos prekėms gresia išnykimas, juvelyriniai papuošalai, kolekciniai automobiliai ir prabangios vilos nebeturi paklausos – milijonieriai nebeturi, ko norėti. Anot kitos versijos, turtuoliai ėmė vertinti taupumą dėl liūdesio, kuris juos apniko suvokiant artėjančius gerų permainų nežadančius ekonominius įvykius.
Prašmatnių daiktų vartojimas smarkiai sumažėjo dėl pesimistinio pasiturinčių žmonių požiūrio į savo gyvenimą ir verslą: nenusimato tolesnio pajamų iš naftos ir dujų augimo, o valstybės išlaidos ir išlaidos, susijusios su mokesčiais ir korupcija, tik didėja, taigi pretekstų eikvoti santaupas pelno neduodantiems daiktams nėra daug. Pardavimo kritimas susijęs su besitęsiančia euro zonos skolų krize, taip pat ir su sumažėjusiais turistų pirkimais. Papuošalai parduodami su labai mažu pelnu. Elitinio nekilnojamojo turto rinka krito visiškai.
Komentaras. Tai yra susiję ne su pajamų kritimu, pajamos kaip tik didėja, o su žmonių mentaliteto pasikeitimu. Prabanga daugiau nebetraukia, jai neskiriama dėmesio, nebėra pavydo, bendras abejingumas užima ankstesnių siekių vietą visuose visuomenės sluoksniuose. Ateina kitokių vertybių laikai – žmonės pradės siekti dvasinių šaltinių. Vis dėlto jiems atverti prireiks ilgalaikių ieškojimų, nors apie juos bus girdima visur. Suvokimas ateis palaipsniui. Mes turime veikti kantriai.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>