Tarp dviejų valdų

Dvasinis darbas, Grupė

Būna, kad žmogus fiziškai pasilieka grupėje, lanko pamokas, dalyvauja įvairiuose renginiuose, o iš tikrųjų jis jau pasitraukė iš kelio ir jo širdis – kažkur kitur.
Klausimas. Kaip nuo šito apsisaugoti?
Atsakymas. Tik palenkiant galvą. Kiekviename plieskia egoizmas ir todėl mano pirmasis veiksmas – tai pasilenkti prieš mokytoją, mokymąsi, grupę. Visų pirma, aš anaiptol nesu pats protingiausias iš draugų – atvirkščiai, aš noriu, kad jie nulemtų mano gyvenimo kelią. Juk nulemdamas jį pats aš tiksliai vykdysiu egoizmo paliepimus. It tuomet aš jau nebebūsiu grupėje. Išlipęs iš grupės „traukinio“ iškart atsiduriu savimeilės valdžioje.
Apskritai, viso labo esama dviejų „valdų“:
•    grupė, kurioje mokytojas, draugai, pirminiai šaltiniai ir Kūrėjas sudaro vieną visumą;
•    aš ir supantis pasaulis.
Klausimas. Aš galiu išoriškai „palenkti galvą“. Bet kaip lenktis viduje? Ką daryti su savo mintimis ir jausmais? Ar žmogus gali pajungti juos grupei?
Atsakymas. Yra dvi „svarstyklių lėkštės“: iš vienos pusės – grupė, pritraukianti supančią Šviesą (or makif – OM), o iš kitos pusės – egoizmas ir išorinis pasaulis. Kas man svarbiau?

Suprantama, aš negaliu užtikrinti savo rytojaus, tačiau panaudodamas visas turimas galimybes galiu nusverti svarstykles į dešinę. Kitaip nieko nebus.
Klausimas. Jeigu matau, kad mano grupė ne visai atitinka Bnei Baruch dvasią, kaip galiu pasilenkti prieš draugus?
Atsakymas. Stenkis „lenkti galvą“ prieš juos visame kame, išskyrus tas sritis, kuriose privalai jiems duoti.
Tėvai lenkiasi prieš vaikus ne todėl, kad ima klausytis jų nuomonės. Jų lenkimasis – tai irgi rūpinimasis. Mama tarnauja mažam vaikui tenkindama jo reikmes, o ne jo norus. Jis gali rėkti: „Duok man!“, bet ji neduos, ir tai bus ištikima tarnystė.

Iš 2013 m. gruodžio 10 d. pamokos pagal straipsnį „Kabalos mokslas ir jo esmė“

Daugiau šia tema skaitykite:

Egoizmas ne kliūtis, o vystymosi priemonė

Traukinys važiuoja į kūrinio tikslą su visais sustojimais

Vienijimasis it sugniaužtas kumštis

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>