Skaitymas – jau nebe mūsų metodas

Auklėjimas, vaikai, Platinimas

Klausimas. Šiandien, išsitaisymo epochos pradžioje, žmonės nebeskaito knygų. Tai kokiu būdu jie gaus žinių iš pirminių šaltinių?
Atsakymas. Šiandien žinios iš pirminių šaltinių gali būti perduodamos tik vizualiai.
Žmonės iš tikrųjų nebeskaito – nes negali, nesupranta to, kas parašyta. Tai ne atsitiktinumas, ir aš jokiu būdu nesmerkiu dabartinės kartos. Jos paskirtis – suvokti vizualią informaciją. Jai sunku transformuoti raides į kažką suprantamo, lengvai „suvirškinamo“, o ir apskritai ši karta negeba suvokti pasenusio švietimo.
Gaila laiko, kurį vaikas praleidžia mokykloje. Jis ten tiesiog gadinamas, tarsi besistengiant įdiegti visiškai seną programą į naujos kartos kompiuterį. Jis jos nepriima, negali jos pritaikyti sau. Vaikams lieka grynai „mechaninis“ suvokimas – net ne pačios medžiagos, o bandymų ją „įdiegti“. Neteisingas pats informacijos pateikimas, jis neatitinka naujų švietimo taisyklių, nepavyksta įsisavinti ir apdoroti informaciją.
Šiandien vizualioji informacija užima pirmąją ir vienintelę vietą. Knygų epocha baigėsi. Žmonės ne nenorės, bet tiesiog nesugebės skaityti. Vis labiau jiems patinka antraščių formatas, jie tegali suvokti keletą eilučių, o daugiau tiesiog nemato. Tai ko gi galime reikalauti iš augančios kartos?
Vizualios informacijos pateikimo pranašumas tas, kad ji leidžia žmogui priimti keletu srautų plūstančią informaciją. Tai ne tik „paveikslėlis“, bet ir kalba, ir truputis skaitymo, ir muzika, ir kita. Taigi iš tikrųjų kalbame ne apie paprastą vizualią informaciją – drauge su vaizdu per pagrindinį suvokimo kanalą žmogus gauna ir papildomus šaltinius. Ir tai daryti jis geba.
O kabalos mokslo tekstus žmonės kaip tik skaitys tokia forma, kuria jie yra parašyti, – ir pirmiausia Baal Sulamo, pritaikiusio tekstus mūsų kartai. Kaip ir anksčiau, pirminiai šaltiniai bus reikalingi. Kas užsinorės prasiskverbti į vidų ir „pasikapstyti“ ten savarankiškai, vis tiek turės skaityti kabalistų knygas.

Iš 2013 m. gruodžio mėn. 17 d. pamokos pagal straipsnį „Kabalos mokslo istorija“

Daugiau šia tema skaitykite:

Atlapoti duris rytojui

Naujasis „Facebook“ veidas

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>