Kinijai gresia ekonominis sąstingis

Ekonomika ir pinigai, Krizė, globalizacija

Nuomonė. Paskutinė krizės banga prasidės ne Amerikoje, be paliovos spausdinančioje dolerius, ir ne sergančioje Europoje, o Kinijoje, tame perkaitusiame pasauliniame fabrike.
Kinijos komunistų partijos centro komitetas paskelbė finansų sektoriaus liberalizavimo politiką. Valstiečiai galės užstatyti ir parduoti žemę. Dėl visuomenės senėjimo bus leidžiama turėti antrą vaiką šeimoje. Paskelbta bausmių humanizacija. Reformos turi sustiprinti juanio kursą – JAV labai to laukia!
Vis dėlto reformos neišsprendžia dviejų pagrindinių Kinijos problemų: staigaus skolų augimo, kuris savo mastu prilygsta amerikietiškajam, ir ekonomikos augimo lėtėjimo. Ekonomikos krypties keitimas iš eksporto į vidinių poreikių tenkinimą reikalauja laiko, kurio Kinija neturi, bet šios pastangos smarkiai pakėlė darbo jėgos kainą.
Viskas, ką iki šiol ekonomikoje darė kinai, yra protinga, bet laikas nelaukia.
Kinija – paskutinis pasaulinės ekonomikos traukinys. Kai jis nuvažiuos nuo bėgių, pasaulinė krizė pasireikš labai plačiai. Ir mes pagaliau nebesikankinsime.
Komentaras. Krizė plėsis ir gilės tol, kol žmonija įstengs teisingai ją suvokti: tai mūsų civilizacijos egoistinio vystymosi krizė. Turime įsisąmoninti savo egoistinę prigimtį. Nors mums norisi būti egoistais, kitokios prigimties neturime, vis dėlto suvokiame būtinybę pakeisti ją į priešingą – ne gavimo, o davimo prigimtį, negatyvą pakeisti pozityvu.
Aišku, tam neturime jėgų, bet mūsų noras (chisaron) ir siekimas (ištokekut) atsikratyti kenksmingos egoistinės savybės ir įgyti naudingą – altruistinę – nulems mūsų laipsnišką ištaisymą. Turėdami naują savybę, pajusime naują altruistinę realybę, kuriai negalioja egoizmo apribojimai (laiko, vietos, judėjimo), t. y. pasieksime amžinybės ir tobulumo būseną.

Daugiau šia tema skaitykite:

Besaikio vartojimo eros pabaiga

Kinijos ateitis

Pasaulio individualumas ir egoizmo globalumas

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>