Tušti bandymai perprasti mokytoją

Dvasinis darbas, Grupė, Mokytojas ir mokinys

Klausimas: Jeigu kabalistas gyvena dviejuose pasauliuose: materialiajame ir dvasiniame, tai kaip jis atskiria materialumą nuo dvasingumo? Ar materialumas veikia jo priimamus sprendimus ir elgesį?
Atsakymas: Iš savo patirties galiu pasakyti, kad to neįmanoma suprasti iš išorės. Žmogus nieko negali matyti išorėje, jis mato tik savyje – per savo proto, egoizmo, savo širdies prizmę. Todėl jis niekada nemato kito žmogaus tokio, koks jis yra, o tik per savo filtrą.
Ypač tada, kai žiūri į mokytoją, sunku nuspėti, kur materialumas, o kur dvasingumas. Juk mokiniui nežinoma, kiek procentų mokytojo materialumo jau perėjo į dvasingumą. Žemesnysis nesugeba to apskaičiuoti aukštesniojo atžvilgiu.
Tai galima suprasti, jeigu turi tokią pačią vidinę „teisingumo“ sistemą kaip aukštesnysis, o jeigu neturi, tuomet negali spręsti.
Net savęs neįmanoma suvokti, o juo labiau – kažką kitą. Tai tiesiog nepasiekiama. Mes matome tik įsivaizduojamojo pasaulio vaizdus, todėl turime vadovautis tikėjimu aukščiau žinojimo dėl kiekvieno žmogaus ir juo labiau – mokytojo. Mokytojui tai taikytina daug labiau, nes mūsų egoizmas visus įmanomus sprendimus, veiksmus, mintis persuka mūsų naudai, palengvindamas mums gyvenimą.
Todėl nematau jokios kitos galimybės, kaip tik eiti paskui mokytoją užmerktomis akimis ir daryti viską, kas įmanoma, kaip pasakyta: „Padaryk viską, ką leidžia tavo jėgos“. Tai taikykite ir draugui, nes tokiu būdu draugą mes matome kaip didį, kaip mokytoją.

Iš 2014 m. vasario 27 d. pamokos tema „Mokytojas“

Daugiau šia tema skaitykite:

Nelaukite iš kabalisto stebuklų!

Pasitikėk tuo, ką sako širdis

Kaip atpažinti kabalistą?

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>