NASA: civilizacijos pabaiga

Kabala ir kiti mokslai, Krizė, globalizacija

Pranešimas: Mūsų civilizacijos žlugimą prognozuoja jau ne aiškiaregės močiutės, o NASA mokslininkai. Pasirodė, kad civilizacijos žlunga, kai gyventojai, klimatas, vanduo, žemės ūkis ir energija yra susiję tokiu būdu, kai gamtinių išteklių apimties sumažėjimą lydi atotrūkis tarp turtuolių (elito) ir vargšų (paprastų žmonių).
Mokslininkų grupė pasinaudojo analitiniu modeliu HANDY (Human and Nature Dynamics) „plėšrūnas – auka“, kuris priskiria gamtai laimikio vaidmenį, o žmogui plėšrūno, elitui – vilko vaidmenį, kai elitas medžioja paprastų žmonių darbo vaisius.
Šio tipo grobuoniškumas lemia civilizacijos žlugimą. Esant optimaliam grobuoniškos eksploatacijos lygiui ir labai mažai elitinei grupei, pusiausvyra gali egzistuoti pakankamai ilgai. Paskui elitinė grupė auga ir vartoja vis daugiau, todėl paprastiems žmonėms prasideda badas, kuris lemia visuomenės žlugimą.
Totalus žlugimas prasideda praėjus 125 metams po to, kai elitas pasiekia maksimalų dydį. Taigi, pabaiga įvyksta ne dėl gamtinių išteklių išnaudojimo, o dėl godumo.
Amerikiečių mokslininkai pabrėžia: daugelis imperijų žlugo dėl aklumo elito, nes jie iki paskutinės akimirkos buvo įsitikinę, kad žlugimas jų nepalies, kad jie sugebės išlaikyti savo privilegijas. Jie atsisakė reformuoti visuomeninio gyvenimo sistemą. Elito trumparegiškumas sužlugdė Romos imperiją ir Majų civilizaciją.
Bet gera pabaiga įmanoma. Esminiai pokyčiai leis išvengti to, kas neatitaisoma: būtina sumažinti ekonominę nelygybę ir teisingiau paskirstyti turtą, sumažinti vartojimą, išlaikyti gyventojų skaičių planetoje ir vystyti žaliąją energetiką.
Komentaras: Žmonių egoizmo neįmanoma sustabdyti, jis neišvengiamai veda mus visus, kiekvieną, į pražūtį. Ir net mirties akivaizdoje žmogus negalės susilaikyti! Taigi, apie jokį žlugimo suvokimą negali būti nė kalbos. Tik pasaulinis karas, kuriame visi praras viską, sustabdys mūsų civilizaciją ir privers mus iš naujo įvertini savo požiūrį į gyvenimą. Arba, jei mes iš anksto priimsime integraliojo perauklėjimo metodiką.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>