Strategija jau nebe šachmatų žaidimas

Krizė, globalizacija

Nuomonė. Mes gyvename nepaprastu laiku: pirmą kartą istorijoje valdžia bijo ne į save panašių asmenų konkurentų, o masinių protestų – juk masės greitai susirenka aplink keletą patrauklių žmonių.
Nedidelė revoliucionierių grupė, naudodamasi virtualiu ryšiu, paveikia mažiau entuziastingus žmones, o jie greitai prisijungia prie protestų. Jei iki mūsų laikų viską lemdavo žmonijos išausto tinklo mazgai, tai šiandien viskas remiasi ryšiais, jungiančiais mazgus, – tvirtų pažinčių ir santykių kiekiu.
Dėl to perversmai vis labiau populiarėja ir tampa dažnais visuomenės gyvenimo reiškiniais. Valdžią lengviau užgrobti, bet sunkiau ją įgyvendinti ir išlaikyti.
Vyriausybėms, religinėms institucijoms, armijai ir korporacijoms reikia suprasti, kad nei didžiulis kapitalas, nei technologijos, nei rinka jau nesuteikia pirmenybės ir privilegijų –priešingai, jie dengia realią grėsmę, kuri slypi po gerovės kauke.
Kad suprastume šiuolaikinės valdžios prigimtį, reikia susikoncentruoti ne į mazgus, o į pačius tinklus ir ryšius. Lyderiai, nepripažįstantys integralaus ryšio galybės, valdantys senais politiniais praėjusio amžiaus metodais, suvoks, kad jų pastangos bevaisės.
Komentaras. Perversmai bus daromi labai lengvai, o tolimesnis valdymas įmanomas tik konsoliduojant mases, mokant jas gerų tarpusavio ryšių, protingo susitelkimo metodikos.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>