Moterys, vienykitės!

Dvasinis darbas, Grupė

Kongresas Sočyje. Trečia pamoka.
Klausimas. Dažnai girdžiu draugus sakant, kad vyrai geba vienytis, o moterys ne. Ir kai man kuri nors draugė nepatinka, tai mano egoizmas iš karto sureaguoja: vis tiek moterys iš prigimties nesugeba vienytis, vadinasi, neverta nė stengtis. O kaip yra iš tikrųjų?
Atsakymas. Manau, kad mūsų laikais visa tai susilygina. Aišku, moterų egoizmas yra labai specifinis. Jis orientuotas į save, į namus, vaikus – visa kita moteriai tiesiog nerūpi. Paprastai moters nelabai domina tai, kas yra už jos teritorijos ribų. O vyrą, atvirkščiai, – domina viskas aplink. Jis tarsi medžiotojas, o moteris – židinio saugotoja.
Skirtumas yra, nors mūsų laikais jis sparčiai nyksta – moterys įgyja vis daugiau pasitikėjimo ir  už savo namų ribų,  siekia įsitvirtinti pasaulinėje erdvėje.
Vienijimosi klausimu Toroje pasakyta, kad Mirjama, Mozės sesuo, suvienijo visas moteris, o Mozė – vyrus. Gaunant Torą, moterys stovėjo apsupusios vyrus ir vertė juos būti rate.
Manau, kad moterys gali labiau susivienyti nei vyrai, nes jos turi labai aiškų pojūtį „Reikia!“. Vyras gali domėtis tūkstančiu įvairiausių dalykų, jo gyvenimo pajutimas gana paviršutiniškas.
O moteris, supratusi, kad priešakyje – kūrimo tikslas ir jį žūtbūt reikia pasiekti, tampa arši, užsispyrusi ir atkakli tikslo siekėja. Tarsi patelė, ginanti savo vaikus.
Savo atsakomybe moterys nėra žemiau už vyrus, netgi aukščiau! Jų pareigos jausmas – įgimtas, to niekaip nepaneigsi.

2014 m. birželio 27 d.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>