Grįžimas į ištakas

Integralus auklėjimas, Krizės sprendimas

Kaip sveiki žmonės užsikrečia kitų ligomis, taip kiekvienas iš mūsų gali užsikrėsti netinkamu egoizmo panaudojimu vietoje to, kad jį ištaisytų, išgydytų.
Matome, kaip tai vyksta: kiekvieną dieną žiniasklaida veikia gyventojų protus, primesdama visokį užkratą, mes praryjame šį masalą ir užkrečiame kitus.
Kiekvienas laikraštis turi tam tikrą politinę pakraipą, kiekvieną laikraštį kažkas valdo. Šie žmonės, gali būti, iš dalies supranta savo blogą misiją, bet jie neturi kito pasirinkimo. Jie negali nieko padaryti. Šita sistema veikia kaip raupai, ji užkrečia visą pasaulį.
Klausimas: Tai išgydoma?
Atsakymas: Žinoma! Galų gale viskas bus ištaisyta ir taps harmoninga. Mes tik norime, kad tai vyktų greitai ir lengvai. Prarijai tabletę – ir sveikas. Taip ir dvasiniame pasaulyje: įsiliejai į normalų kolektyvą, gavai iš jo dozę vaistų – ir išėjai sveikas!
Svarbu, kad visi pasaulio žmonės, o ypač tie, kurie yra viršutiniuose valdžios sluoksniuose, suprastų, kad tai vienintelis kelias, kito – nėra. Jie netrukus suvoks, kad yra būdas, tinkama nuostata, kaip eiti šiuo keliu.
Nieko kito nėra. Žingsnis kairėn ar dešinėn – ir pasineriame į dideles kančias: visuotines ir asmenines. Žmonijai nepadės, jeigu iš septynių milijardų planetos gyventojų liks vienas milijonas. Tai nieko neduos, iškils naujų problemų. Mums nepadės ir pastovus darbas, didinantis banko sąskaitą, – patys prisispausdiname pinigų ir suprantame, kad tai beprasmiška.
Todėl valdžios ideologija turi keistis. Pokyčiai jau prasidėjo. Mūsų laikais tai vyksta labai sparčiai, nes esame uždaroje erdvėje, vienoje sistemoje. Tai, kas vyksta masėse, galiausiai pasiekia ir viršūnes. Nuo to nepabėgsi, svarbiausia, kad jos veiktų viena kitą, būtų pusiausviros.
Pageidautina, kad išsitaisytume ne dramatišku gydymusi, o švelnesniu ir greitesniu būdu – suvokimu! Turime suvokti turį galimybę vystytis tinkama kryptimi lengviausiu būdu ir laisva valia.
Mes jau kuriame šią metodiką, sisteminame ir taikome, stengiamės, kad ji greičiau pasiektų mases. Kol kas taikyti ją tiesiogiai gana sunku. Dvasiniame kelyje visi lygūs. Visi skirtingi, bet lygūs. Kaip tai padaryti? Reikia įtraukti mases į integralųjį auklėjimą, o tai reiškia –  pertvarkyti žmogų, pertvarkyti visuomenę. Gali tekti kažkokiu būdu įtikinti viršūnes, kad integralusis auklėjimas turi tapti vidiniu valstybės ir tautos ideologijos kursu. Mes tiesiog grįžtume prie savo ištakų.
Ši ideologija praktiškai vienija visus mokymus, sroves, niekas tam neprieštarauja. Žinoma, kiekvienas gali pasakyti: „Aš siūlau tą patį.“ Juk kiekvienas nori pasigirti įsipareigojimu, davimu, tarpusavio ryšiu ir meile. Tik kur visa tai?
Ar kas nors turi aiškią metodiką ir jos realizavimo būdus? Matome tik gražius valdžios pažadus. Jie ateina į valdžią, gauna priemones, bet toliau – nė krust. Galiausiai patys skęsta tarsi pelkėje.
Todėl mes turime įgyvendinti savo metodiką. Žmonės įsitikins, kad tai ne tušti pažadai.

Iš 2014 m. vasario 2 d. TV programos „Amžinosios knygos paslaptys“

Daugiau šia tema skaitykite:

Dvasinė hierarchija

Augti be lazdos

Pasaulis be kančių

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>