Amžinai besiginčijantis pats su savimi

Izraelis šiandien, Platinimas

Klausimas. Kodėl Izraelio tautoje yra tiek daug priešingų srovių ir yra žmonių, kurie tokie kritiški savo šalies ir tautos atžvilgiu, kad netgi sutinka su kaltinimais iš išorės ir sankcijomis prieš Izraelį? Kodėl egzistuoja neapykanta Izraeliui pačios Izraelio tautos viduje?
Atsakymas. Kažkada Izraelio tauta buvo užkopusi ant dvasinės pakopos, pasiekusi Aukštesniąją jėgą ir tam tikrą laiką prie Jos prisišliejusi. O paskui nupuolėme iš šios būsenos, bet mumyse išliko įrašas apie ją (rešimo), dvasinės pakopos genas. Ir mes priešinamės tai dvasinei pakopai, juk ji visiškai priešinga materialiajam pasauliui.
Vadinasi, bet kurio žydo viduje yra tam tikras antiizraelietiškas požiūris, nukreiptas prieš tikrąjį Izraelį priklausomai nuo to, kiek stiprus jame šis dvasinis įrašas. Šį geną turi visi: vieni stipresnį, kiti silpnesnį.
Tai irgi priklauso nuo išsivystymo lygmens. Kartais šis genas „išnyra“  ir sukuria aštrias prieš Izraelį nukreiptas žmogaus nuotaikas, o paskui, atvirkščiai, mažėja ir nutyla. Taip vyksta su kiekvienu, juk jis yra įvairialypis ir patiria daugybę būsenų.
Tai sukelia didelę įtampą Izraelio tautoje. Iki tokio laipsnio, kad daugelyje šalių patys žydai inicijuoja akcijas prieš Izraelio valstybę ir tautą, prieš judaizmą, prieš viską, kas susiję su žydais.
Klausimas. Tai yra neapykanta sau pačiam?
Atsakymas. Tai nėra neapykanta sau pačiam. Žmogus nesutinka su žydu, esančiu jo viduje, ir tuo pat metu atskleidžia savyje septyniasdešimties pasaulio tautų, iš kurių jis išėjo Babilone, šaknį. Izraelio šaknis kol kas tyli, slepiasi giliai jo viduje, o labiau išsiskiria šaknis tos genties, iš kurios jis kilo.
Vadinasi, jis jaučiasi arčiau tos tautos ir tos šalies, arčiau tos vietos, kur gyvena dabar, nei arčiau žydų tautos ir Izraelio valstybės. Todėl būtina jam paaiškinti, kaip atsirado žydų tauta ir kas su mumis vyksta, kokios šaknys slypi jos viduje.

Iš 2014 m. rugpjūčio 14 d. 426-ojo pokalbio apie naująjį gyvenimą

Daugiau šia tema skaitykite:

Israelis – ne tautybė, o veržimasis aukštyn

Mums nepavyks pasislėpti tarp kitų

Spaudimas iš viršus, spaudimas iš apačios…

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>