Ar aš pasaulyje gražiausia, mieliausia ir švelniausia?

Auklėjimas, vaikai, Vyras ir moteris

Klausimas. Kodėl sakote, kad mūsų tarpusavio santykiai yra blogi? Kuo tas blogis pasireiškia? Aš, pavyzdžiui, visada stengiuosi būti mandagus su aplinkiniais.
Atsakymas. Kalbama ne apie išorinį mandagumą, o apie vidinį santykį. Moteris, žiūrėdama į kitą moterį, šioje ieško trūkumų, lygina ją su savimi, kad įsitikintų, jog yra pati geriausia ir gražiausia.
Juk ji nori mėgautis, o tai neįmanoma, jei kita moteris už ją geresnė. Juk iš prigimties mes visi egoistai. Todėl ir ieškome kituose ydų, mėgaujamės savo pranašumais.
Vyras, žiūrėdamas į tą pačią moterį, stengiasi įžvelgti gerąsias jos savybes, nes jis mėgaujasi moterišku grožiu. Jo egoistiniai siekiai skiriasi nuo moters, stebinčios kitą moterį, siekių. Porai aptarinėjant sutiktą moterį, jų nuomonės būna visiškai priešingos.
Mumyse veikia šis blogas mechanizmas ir neįstengiame jo pakeisti. Negalime pakeisti ar sunaikinti savo prigimties.
Jei vyras žiūri į kitą vyrą, savyje ieško pranašumų, leisiančių jam nugalėti. Kitame jis mato geras savybes tik tada, kai jomis gali mėgautis, kitaip tariant, atgręžti į save.
Bet jeigu norime būti laimingesni, nei esame dabar, turime pakeisti blogus tarpusavio santykius. Geri santykiai visuomenėje išspręs visas mūsų nelaimes ir problemas – tiek asmenines, tiek bendras. Tad verta išmokti, kaip kurti teigiamus tarpusavio ryšius, nes kelias į laimę – kuriant tinkamus visuomeninius santykius.

Iš 2013 m. spalio 17 d. 242-ojo pokalbio apie naująjį gyvenimą

Daugiau šia tema skaitykite:

Koks malonumas džiuginti kitus!

Puodelis kavos, apnuodytas neapykanta

Melodija dviem balsams

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>