Galas veidmainystei

Egoizmo vystymasis, Krizė, globalizacija

Ryšys su pasauliu

Šiuolaikinės komunikavimo priemonės, įskaitant kompiuterius ir išmaniuosius telefonus, suteikia žmogui ryšį su globaliu pasauliu. Tai visiškai keičia mano perspektyvą: galiu prisiliesti prie įvairiausių dalykų ir tarsi daryti jiems poveikį, galiu pasiekti bet ką, sužinoti viską, ko tik noriu.
Matau didelį pasaulį ir savo vietą jame. Šioje bendroje sferoje randu bendravimo grupes ir įsitvirtinu jose. Žmonės pažįsta mane, o aš – juos.
Kuriasi forumai, bendravimo grupės, bendros darbo ir poilsio platformos. Galiu netgi pasėdėti su kuo nors virtualioje kavinėje. Galbūt ir mano pomėgiai realizuojami tinklo erdvėse.
Be to, juk tai pigu, galiu sau leisti tai, kas seniau buvo nepasiekiama. Pavyzdžiui, medžiaga, kurią perskaitau ar peržiūriu per savaitę, seniau būtų kainavusi dešimtis ar net šimtus eurų.
Viskas tapo prieinama ir pasiekiama. Tai keičia mano pasaulio suvokimą – palaipsniui išaiškėja, kad esu susijęs su visu pasauliu, o visas pasaulis susijęs su manimi.

Žingsniai tiesos link

Ir dar vienas svarbus aspektas: dirbdami su interaktyviomis sąsajomis, vis mažiau kalbame ir klausomės. Didžiausias informacijos srautas patenka regėjimo kanalu. Čia taip pat matau pranašumų: žmogus didesnę reikšmę teikia mintims, mąstymui. Juk būtent tai veikia virtualiame ryšyje. Taip, mes savo mintis išreiškiame žodžiais, simboliais, bet dabar juose daugiau konkretumo. Mokomės tiksliau išreikšti save, ir tai yra gerai.
Išmanieji telefonai ir kompiuteriai mūsų bendravimą pavertė tiesesniu ir paprastesniu. Tam įtakos turi ir plataus spektro informacijos gausa, apimanti tiek nuostabius, tiek gąsdinančius dalykus. Atsikratėme senųjų dirbtinių uždangų ir, jei tik norime, galime vieni su kitais kalbėtis be slapukavimo, varžymosi, davatkiškumo.
Skystųjų kristalų ekranas tapo mano langu į pasaulį, o kartu išmokė būti tiesesnį, atviresnį. Jo teikiama informacija pernelyg lengvai pasiekiama. Žmogus internete nuogas – jis nusimeta melo, apgaulės, apsimetinėjimo skraistes. Politika, spauda, šeiminiai santykiai – viskas demaskuojama, išlaisvinama iš apgaulės.
Tuo mes rimtai pasistūmėjome tikrosios esmės link. Galbūt paaiškėjo, kad visi meluoja, bet tai ir yra tiesa. Ir šis supratimas labai svarbus. Sužinojome, kas esame. Atmetėme praėjusio amžiaus pradžios sąlygotumus, dirbtinį etiketą. Dabar esame gerokai atviresni. Jaunoji karta daro ką nori, nesirūpindama aplinkinių nuomone. O senoji karta žino, kad neturi valdžios jauniesiems.

Pasiekti esmę ir nesitraukti

Klausimas. Jei sukūrėme gerą, naudingą technologiją, tai kodėl ji veda į blogio pažinimą? Koks tas blogis?
Atsakymas. Technologija yra gera, o mūsų prigimtis – netikusi, egoistinė. Ji mus atskiria, išskirsto į priešingas puses. Tame pačiame internete, savo mažuose ir dideliuose ekranuose, visur kaip veidrodyje matome save.
Esame labai arti blogio pažinimo, blogio, esančio mūsų prigimtyje, būsenoje, o svarbiausia – nesugebėjime kaip nors tai pakeisti. Visas akimirkos grožis tame, kad pasiekę esmę, pakeltume rankas, bet nenuleistume jų, o imtume ieškoti sprendimo, ateisiančio jau ne iš mūsų, bet iš kito šaltinio.

Iš 2015 m. sausio 20 d. 504-ojo pokalbio apie naująjį gyvenimą

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>