Valios laisvė neegzistuoja

Valios laisvė

Nuomonė. Kas sekundę mūsų smegenys apdoroja didžiulį informacijos kiekį, iš kurio mes suvokiame tik truputėlį. Nors nuolatos pastebime mumyse vykstančias permainas – minčių, nuotaikos, suvokimo, elgsenos, nieko nežinome apie už jų slypinčius neurofiziologinius mechanizmus.
Mes esame nekokie savo asmeninio gyvenimo stebėtojai. Motorinė galvos smegenų žievės sritis suaktyvėja 300 milisekundžių iki individui nusprendžiant atlikti vieną ar kitą judesį – smegenys nusprendžia, kaip jums elgtis. Šis „sprendimas“ daro poveikį sąmonei ir jūs tikite, kad nusprendžiate savarankiškai. Ir kokia čia laisvė?
Smegenys – tai fizikinė sistema, mūsų mintys ir veiksmai nulemti jų būsenų pokyčių. Mūsų laisvės valios pojūtis kyla iš nesugebėjimo susivokti savyje. Mes nežinome, ką ruošiamės daryti, tol, kol mumyse susiformuoja ketinimas. Ši išvada tolygi pripažinimui, kad nevaldome savo minčių ir poelgių.
Iš tikrųjų turėti valios laisvę reiškia, kad reikia suvokti ir visiškai kontroliuoti visus faktorius, lemiančius mūsų mintis ir poelgius.
Komentaras. Suvokti ir kontroliuoti visų faktorių, kurie nulemia mūsų mintis ir norus, mes apskritai negalime, nes jie susiformuoja dar iki mums juos suvokiant ir pajuntant.

Daugiau šia tema skaitykite:

Vystymasis savo iniciatyva ar be jos

Laisvas vergas

Laisvė – tapti Žmogumi

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>