Tikėjimas baudžiančiais dievais padėjo civilizacijai vystytis

Kabala ir religija

Tyrimas. Maždaug 70 % planetos gyventojų išpažįsta vieną iš didžiausių pasaulinių religijų, jose – visažinio, baudžiančio už nusižengimus Dievo idėja.
Šios religijos išstūmė tikėjimus, kur šios idėjos nebuvo. Mokslininkai tyrė, ar tikėjimas padeda plėtoti žmonių bendradarbiavimą ir taip paspartina civilizacijos raidą.
Pasirodė, kad tikintysis visažiniais dievais, stebinčiais, ar laikomasi moralės normų ir baudžiančiais už nusižengimus, kur kas „sąžiningiau“ elgėsi su kitais.  Tikintieji griežtu, viską valdančio Dievu, „sąžiningai“ laikosi taisyklių kitų žmonių atžvilgiu, net jeigu jų niekada nematė.
Tyrinėtojai mano, kad panašūs tikėjimai padėjo sukurti socialinius ir ekonominius institutus, o jie – civilizacijos pagrindas. Mokslininkai taip pat pabrėžia, kad iš šių tyrimų rezultatų, negalima daryti išvados, kad religingi žmonės geresni už kitus – jie tiesiog labiau linkę bendradarbiauti (beje, tik su to paties tikėjimo žmonėmis).
Komentaras. Kitaip tariant, religija, tikėjimas visažiniu, baudžiančiu ir apdovanojančiu Dievu, įpareigoja žmogų elgtis sąžiningiau, nes jis bijo bausmės ir nori apdovanojimo. Jeigu ne mūsų egoizmas, niekaip nereaguotume į šiuos reikalavimus. Apskritai, jei nebūtų Dievo, būtų verta jį išgalvoti…
Kabala remiasi noru pasiekti gyvenimo prasmę, kaip pasakyta „Įvade į Mokyma apie dešimt sfirų“. Ir todėl kabala skirta tik tiems, kas iš tikrųjų trokšta sau atskleisti šia paslaptį.
Gyvenimo prasmės atskleidimas atveda žmogų prie vienintelės gamtos jėgos – Kūrėjo atskleidimo. Bet tai ne tikėjimas išgalvotu Dievu, o Jo kaip Elokim – Gamtos pažinimas, kaip pasakyta „Ir pažins mane visi“.

Daugiau šia tema skaitykite:

Mokslininkai tiki Dievu

Ar Dievas egzistuoja?

Sunku būti Dievu

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>