Lyginkis su nevykėliais

Sveikata

Tyrimas. Kad būtų lengviau įveikti gyvenimiškus sunkumus, būtina lygintis su tais, kurie blogesni už jus.
Kiekvienas iš mūsų dėl kažko apgailestauja. Tai gali būti neapgalvoti poelgiai, atnešę lemtingas pasekmes, neišsipildžiusias svajones.
Norint išgyventi nusivylimą ir nepavydėti tiems, kas pasiekė to, ko trokštate jūs, lyginkite savo pasiekimus su tais, kuriems pasisekė mažiau nei jums. „Lygindami save su sėkmingesniais žmonėmis jaučiamės nelaimingesni,“ – sako tyrimo autoriai.
Emocinis stresas, susijęs su apgailestavimu, gali tapti hormoninių sutrikimų ir imuninės sistemos išsiderinimo priežastimi, dėl ko žmonės tampa imlūs įvairiems susirgimams. Manoma, kad lyginant savo padėties su mažiau sėkminga pagerina žmogaus emocinę savijautą ir padeda išvengti sveikatos problemų.
Komentaras. Tai teisingas patarimas norint išsivaduoti iš depresijos ir nerimo, tačiau iš neigiamos būsenos (kairioji linija) perėjus į teigiamą būseną (dešinioji linija), būtina paskui sustabdyti save per vidurį (vidurio linija), kad realiai apsvarstytum susidariusią situaciją ir į ją reaguotum.

Daugiau šia tema skaitykite:

Chroniškas stresas – kvietimas imtis veiksmų!

Netrauk savęs už plaukų

Pasaulinio egoizmo viršūnėje

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>