Mūsų visata – grynas atsitiktinumas

Kabala ir kiti mokslai

Nuomonė. Alan Laitman, amerikiečių fizikas: jeigu tamsiosios energijos kiekis mūsų visatoje būtų šiek tiek kitoks, joje niekada nebūtų galėjusi atsirasti gyvybė.
Jeigu energijos būtų daugiau negu dabar, dar jauna visata greitėtų taip smarkiai, kad materija negalėtų susitelkti į žvaigždes ir jose besiformuojančius sudėtingus atomus.
Jeigu tamsiosios energijos būtų mažiau, visata iširtų dar prieš joje atsirandant paprasčiausiems atomams.
Iš visų galimų tamsiosios energijos kiekių, kuriuos galėtų turėti mūsų visata, faktinis jos kiekis patenka į siaurą tarpą galimybių, leidžiančių egzistuoti gyvybei. Šios galimybės pastiprinamos ne vandens, deguonies arba tam tikros biochemijos būtinybe, o pačių atomų būtinybe.
Vis dėlto kodėl viskas taip tiksliai susiderino? Fizikai įsitikinę, kad egzistuoja daugybė visatų su įvairiais tamsiosios energijos kiekiais ir reikšmėmis. Mūsų atsiradimas – atsitiktinumas. Kosminėje loterijoje su milijardais visatų mums atiteko tokia, kurioje galima gyvybė. Bet jeigu nebūtume ištraukę laimingo bilieto, skaičiuoti tikimybes nebūtų kam.
Komentaras. Kabala atskleidžia kitą mūsų visatos ir gyvybės joje priežastį – aukštesniojo proto egzistavimą. Būtent atskleidžia, o ne iškelia vis naujas teorijas. Be to, juk vis tiek lieka klausimas, kodėl atsirado materija, energija, informacija… Taigi, mano manymu, mano bendrapavardis šiuo klausimu neteisus.

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>