Komunizmo vaiduoklis grįžta

Ekonomika ir pinigai, Krizė, globalizacija

Pranešimas. Švedijoje, Japonijoje, Šveicarijoje ir dalinai Europos centriniame banke įvestos neigiamosios palūkanos. Tai skamba kvailai – mokami pinigai už tai, kad juos skoliniesi, tačiau tai – tikrovė.
Technologijų pažanga, darbo robotizacija lemia gamybos sąnaudų mažinimą. Tokiomis sąlygomis produktai pinga, rinka užsipildo, o įdėtas į gamybą kapitalas negali atnešti maksimalios pridėtinės vertės. Ir vartotojas jau negali remti paklausos: jis aprūpintas viskuo, ko jam reikia, su kaupu.
Galų gale paskolos už palūkanas ar užmokestis už darbą – ne itin reikalingi. Pinigai pinga, dirbti už juos tampa nenaudinga. Darbdaviai turi trumpinti darbo laiką arba dalinti pinigus veltui – įvesti įmokas visam gyvenimui kiekvienam piliečiui, nepriklausomai nuo to, dirba jie ar ne – tiesiog pragyvenimui.
Pinigų nuvertėjimas, defliacija, negalėjimas paskirstyti pridėtinės vertės, veda į gamybos priemonių nuvertėjimą; jos įgaus nulinę ir net neigiamą vertę, o dėl galimybės nedirbti atsiras kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas.
Galiausiai korporacijos pradės dalyti savo akcijas darbuotojams – tiesiog kaip premiją. Darbuotojai galės išpirkti įmonę ir padaryti ją savo nuosavybe. Marksas numatė tokią galimybę – darbininkai išperka gamybos priemones, siekiant išvengti konfrontacijos ir įmonių nusavinimo per jėgą.
Visa tai sukels giliausią kapitalizmo krizę, o žmoniją atves į komunizmą, nors kelias bus labai sunkus. Galbūt šis suvokimas privers FED ieškoti galimybės išsaugoti palūkanų normą, išlaikant skolinimosi išlaidas. Tačiau 18 trilijonų valstybinė skola visas pastangas smarkiai nuvertina.
Komentaras. Pildosi tai, ką sakė kabalos mokslas ir aš prieš daugelį metų. Gaila, kad nežiūrint į vis didėjančią kruvinų konfrontacijų grėsmę, sprendimas, kurį kabalos mokslas siūlo, lieka nepaklausus…

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>