JAV jaunimas – už komunizmą

Krizė, globalizacija

Komentaras. Amerikos žurnalistai skambina pavojaus varpais: JAV jaunimas užsikrėtė socializmo ir komunizmo idėjomis. Pusė amerikiečių, jaunesnių nei 35 metų, norėtų, kad prezidentas būtų socialistas.
Atsakymas. Nesvarbu, kas rašoma apie feodalizmą, kapitalizmą, socializmą, komunizmą, gamta vystosi pagal savo planą. Ir su tuo nieko nepadarysi.
Kapitalizmą turi pakeisti socializmas. Kabalos mokslas dar prieš tūkstantį metų sakė, kad kapitalizmas – pati aukščiausia egoizmo stadija, kuri suteikia žmogui laisvę veikti, kaip jis nori.
Todėl kapitalistinio vystymosi pabaigoje žmogus įsitikina, kad atėjo į aklavietę, kad su egoizmu nieko nepasieks: galime sunaikinti vienas kitą, viena dalis gali badauti, o antra – turėti visą žemės turtą, ir nieko gero iš to nebus.
Todėl visiškai aišku, kad reikia pereiti į naują, tinkamesnę, santvarką.
Jaunimas tai jaučia. Šis pojūtis atsiranda, kaip žmonių vidinio vystymosi rezultatas, o ne todėl, kad vystosi visuomenė. Pati visuomenė kaip tokia nieko nereiškia – tai vyksta dėl jos narių vystymosi. Mes vystomės taip, kad pradedame jausti, kaip individualus vystymasis mus žudo, ir tai prives prie blogio suvokimo.
Būsimas būvis – tai visiško integralaus tarpusavio ryšio būsena, tokia kaip gamtoje, kuri reikalauja, kad suvoktume ją kaip į integralią, bendrą uždarą sistemą, kurios dalys absoliučiai susijusios.
Aš manau, kad socializmo trauka yra natūrali. Ji kyla iš gamtos gelmių. Tik kokiu būdu tai įvyks? Ir kokiu būdu jaunimas supras, kaip tai pasiekti? Tam reikalingi mūsų paaiškinimai.
Tikrasis socializmas – tai sociumas, kuris nori pasiekti tinkamą, lygiavertį susivienijimą, kur kiekvienas jausis lygus, kur bus rūpinamasi visais ir kiekvienu. Iš pradžių – tai protinga egoistinė visuomenė, egoistinis socializmas: aš turiu rūpintis visuomene, tada bus gerai ir man.
Egoistinis socializmas – tai pereinamoji forma. Priartėję prie jo ir kurdami jį, mes pradėsime jausti jo elementus, etapus, realizacijos galimybes ir galėsime įvesti jau ir kabalistines idėjas.
Aš – už teisingą socializmą, įvedamą laipsniškai, pagal tai, kaip vystosi visuomenė, pasinaudojant pavyzdžiais, kuriuos galime duoti, visokiais būreliais, susivienijimais, paskaitomis, užsiėmimais ir t. t. Taip visuomenė palaipsniui išsivystys iki to lygmens.

Iš 2016 m. lapkričio 2 d. TV programos „Naujienos su Michaeliu Laitmanu“

Komentarų nėra

Komentarai


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/kabala/domains/laitman.lt/public_html/wp-content/themes/disciple/comments.php on line 96

Leidžiamos HTML žymės: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>